radiokim.net 
<http://www.radiokim.net/vesti/politika/haradinaj-ne-znam-zasto-bi-rusija-bila-deo-dijaloga.html>
  


Ne znam zašto bi Rusija bila deo dijaloga


| Politika | Kim | komentara: 0 | pregleda: 154

2-3 minutes

  _____  


Haradinaj: Ne znam zašto bi Rusija bila deo dijaloga


22.12.2017 | 16:35 

Rusija nije deo dijaloga Beograda i Prištine i ne znam što bi to sada bila, 
kazao je za RTV Kim kosovski premijer Ramuš Haradinaj.

*       Ramuš Haradinaj (Foto Kim) 

Ramuš Haradinaj organizovao je prijem za novinare i predstavnike civilnog 
sektora povodom završetka 2017. godine.

Na pitanje novinarke RTV Kim da prokomentariše najave od strane predsednika 
Srbije Aleksandra Vučića da bi Rusija mogla da se uključi u briselski dijalog 
ukoliko to urade i SAD Haradinaj je odgovorio:

"Rusija nije deo dijaloga Beograda i Prištine, da je ona htela da bude deo 
toga, bila bi i uključena. Ne znam što bi to sada bila", kazao je Haradinaj.

Analitičar Nedžmedin Spahiu smatra da nema ničeg lošeg u tome da se Moskva 
uključi u dijalog Beograda i Prištine, ali ističe da rezultat dijaloga najviše 
zavisi od srpske i albanske strane.

"Sve zavisi od političkih predstavnika Beograda i Prištine i njihove volje da 
dođe do sporazuma. Ostale strane mogu da se uključe i pomognu, ali ako direktni 
učesnici nisu spremni da prevaziđu probleme, ni Amerika, ni Rusija, ni Evropska 
zajednica ne mogu pomoći. Dakle, prvenstveno sve zavisi od Beograda i 
Prištine", ističe analitičar Nedžmedin Spahiu.

Kosovski premijer govorio je i o položaju novinara na Kosovu. On je kazao da je 
u današnje vreme veoma teško biti novinar, zbog uglavnom finansijske situacije.

"Imamo veoma dobru saradnju sa medijima, ali zbog posla nisam baš mogao da 
vodim računa o toj saradnji. Ipak, sam se danas setio da vam se zahvalim. 
Moramo tu saradnju da unapredmo, jer mediji imaju važnu ulogu u društvu", rekao 
je Haradinaj.

Takođe je iskoristio priliku da svim stanovnicima Kosova čestita predstojeće 
praznike.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/0dcc01d37b6e%24d07146e0%247153d4a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to