radiokim.net <http://www.radiokim.net/vesti/politika/haradinaj-ne-znam-zasto-bi-rusija-bila-deo-dijaloga.html>
Ne znam zašto bi Rusija bila deo dijaloga | Politika | Kim | komentara: 0 | pregleda: 154 2-3 minutes _____ Haradinaj: Ne znam zašto bi Rusija bila deo dijaloga 22.12.2017 | 16:35 Rusija nije deo dijaloga Beograda i Prištine i ne znam što bi to sada bila, kazao je za RTV Kim kosovski premijer Ramuš Haradinaj. * Ramuš Haradinaj (Foto Kim) Ramuš Haradinaj organizovao je prijem za novinare i predstavnike civilnog sektora povodom završetka 2017. godine. Na pitanje novinarke RTV Kim da prokomentariše najave od strane predsednika Srbije Aleksandra Vučića da bi Rusija mogla da se uključi u briselski dijalog ukoliko to urade i SAD Haradinaj je odgovorio: "Rusija nije deo dijaloga Beograda i Prištine, da je ona htela da bude deo toga, bila bi i uključena. Ne znam što bi to sada bila", kazao je Haradinaj. Analitičar Nedžmedin Spahiu smatra da nema ničeg lošeg u tome da se Moskva uključi u dijalog Beograda i Prištine, ali ističe da rezultat dijaloga najviše zavisi od srpske i albanske strane. "Sve zavisi od političkih predstavnika Beograda i Prištine i njihove volje da dođe do sporazuma. Ostale strane mogu da se uključe i pomognu, ali ako direktni učesnici nisu spremni da prevaziđu probleme, ni Amerika, ni Rusija, ni Evropska zajednica ne mogu pomoći. Dakle, prvenstveno sve zavisi od Beograda i Prištine", ističe analitičar Nedžmedin Spahiu. Kosovski premijer govorio je i o položaju novinara na Kosovu. On je kazao da je u današnje vreme veoma teško biti novinar, zbog uglavnom finansijske situacije. "Imamo veoma dobru saradnju sa medijima, ali zbog posla nisam baš mogao da vodim računa o toj saradnji. Ipak, sam se danas setio da vam se zahvalim. Moramo tu saradnju da unapredmo, jer mediji imaju važnu ulogu u društvu", rekao je Haradinaj. Takođe je iskoristio priliku da svim stanovnicima Kosova čestita predstojeće praznike. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/0dcc01d37b6e%24d07146e0%247153d4a0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
