iskra.co 
<http://iskra.co/srbija/skot-nam-opet-soli-pamet-zahtjev-za-diplomatski-status-centru-u-nisu-nije-u-redu/>
  


СКОТ НАМ ОПЕТ СОЛИ ПАМЕТ: Захтјев за дипломатски статус Центру у Нишу „није у 
реду“


2 minutes

  _____  

31.12.2017. - 12:52 

 

Кајл Скот Извор: http://www.b92.net/info/

Амерички амбасадор у Београду Кајл Скот изјавио да би Србија требало да буде 
„сумњичава“ поводом захтјева о додјели дипломатског статуса Српско-руском 
хуманитарном центру у Нишу и оцијенио да такав захтјев „није у реду“.
Скот је рекао да „бука око тог центра долази од оних који желе да ватрогасци 
обучени за пружање помоћи у ванредним ситуацијама добију дипломатски и 
територијални имунитет“.

– То није нормално. И ми и руководство Србије би требало да се запитамо – зашто 
је то толико важно за Москву и зашто то захтијевају. Шта ми кажемо? У вези са 
овим Србија би требало да буде пажљива и сумњичава, јер тај захтјев није уреду 
– рекао је Скот за Блиц.

Он је поручио да ће САД наставити да буду сумњичаве и да се питају шта су 
крајњи циљеви за евентуално давање дипломатског статуса том центру.

Скот је истакао да „не види зашто би будућа војска Косова била пријетња већа 
него војске држава у региону“, а на питање када ће Срби престати да се љуте на 
Американце амерички амбасадор је одговорио да је то „питање за Србе“, а не за 
њега.

Срна, РТРС 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/018901d38241%24ff36e870%24fda4b950%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to