iskra.co <http://iskra.co/srbija/skot-nam-opet-soli-pamet-zahtjev-za-diplomatski-status-centru-u-nisu-nije-u-redu/>
СКОТ НАМ ОПЕТ СОЛИ ПАМЕТ: Захтјев за дипломатски статус Центру у Нишу „није у реду“ 2 minutes _____ 31.12.2017. - 12:52 Кајл Скот Извор: http://www.b92.net/info/ Амерички амбасадор у Београду Кајл Скот изјавио да би Србија требало да буде „сумњичава“ поводом захтјева о додјели дипломатског статуса Српско-руском хуманитарном центру у Нишу и оцијенио да такав захтјев „није у реду“. Скот је рекао да „бука око тог центра долази од оних који желе да ватрогасци обучени за пружање помоћи у ванредним ситуацијама добију дипломатски и територијални имунитет“. – То није нормално. И ми и руководство Србије би требало да се запитамо – зашто је то толико важно за Москву и зашто то захтијевају. Шта ми кажемо? У вези са овим Србија би требало да буде пажљива и сумњичава, јер тај захтјев није уреду – рекао је Скот за Блиц. Он је поручио да ће САД наставити да буду сумњичаве и да се питају шта су крајњи циљеви за евентуално давање дипломатског статуса том центру. Скот је истакао да „не види зашто би будућа војска Косова била пријетња већа него војске држава у региону“, а на питање када ће Срби престати да се љуте на Американце амерички амбасадор је одговорио да је то „питање за Србе“, а не за њега. Срна, РТРС -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/018901d38241%24ff36e870%24fda4b950%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
