"NATO potcenio značaj Kosova za Rusiju"
04.03.2018 | 10:57 | Politika <http://www.radiokim.net/vesti/politika/> | Tanjug | komentara: <http://www.radiokim.net/vesti/?func=comment_list&Aid=95846#comment_anchor> 0 | pregleda: 88 "NATO je potcenio značaj koji za Rusiju ima Kosovo koje pretenduje ka nezavisnosti", smatra Klaus Vitman iz nemačkog ogranka američkog Instituta Aspen. Podeli ovaj članak sa: * Sedište NATO-a u Briselu (Foto Radio Slobodna Evropa) Vitman je ovo izjavio na Trećem ekonomskom forumu, održanom u Delfima u Grčkoj, prenosi "Politika". On je konstatovao i da bi NATO morao da podeli odgovornost za pogoršanje odnosa s Rusijom i smatra da je Zapad umnogome propustio da pozitivno reaguje na niz ponuda saradnje Moskve, posebno iz vremena pre 2007. Generalni sekretar kineskog Svetskog mirovnog foruma Huetong Jan ocenio je da je Evropa ranjiv region. "Pogledajte samo kakve je posledice po bezbednosnu stabilnost i jedinstvo Evrope imao, na primer, rat na Kosovu",istakao je on. Budućnost Evrope u izmenjenom svetu današnjice, budući kalibar odnosa Rusije i Zapada, mesto Amerike u novom svetskom poretku i redistribucija globalne političke moći bile su teme koje su dominirale na Forumu. http://www.radiokim.net/vesti/politika/nato-potcenio-znacaj-kosova-za-rusiju.html -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/023701d3b3cb%24c25bde90%2447139bb0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
