kremlin.rs 
<http://kremlin.rs/2018/03/16/%d0%b2%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%9b-%d1%98%d0%b5-%d0%bb-%d1%81%d0%b5-%d1%82%d0%be-%d1%98%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d1%9b-%d0%b8%d0%b7-%d1%88%d0%b2%d0%b0%d1%98%d1%86%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b8/>
  


ВУЧИЋ: Је л’ се то Јеремић из швајцарских Алпа секира за Оливера Ивановића?


5-6 minutes

  _____  

Kако то ми опструишемо истрагу убиства Оливера Ивановића, кад је она у рукама 
Албанаца и косовске полиције, упитао је данас председник Александар Вучић на 
молбу да прокоментарише изјаву лидера Народне странке Вука Јеремића

– Најпре да приметим: да ли он то поручује из швајцарских Алпа, где се одмара 
од ангажмана у УН? Па оданде поручује да неко у Србији опструише истрагу, иако 
је Оливера Ивановића видео три пута у животу док је Оливер био мој, да не кажем 
пријатељ, али добар познаник – рекао је Вучић.
Додао је да су иначе наше сумње све веће у погледу и истраге и њених резултата.

За сутра је најавио да ће о томе говорити више, те закључио да се чини „да ће 
наше сумње на крају бити потврђене“.

Насупрот примедбама Јеремића о опстукцији истраге, Вучић је њега упитао – ко је 
опструисао истрагу о убиству Ранка Панића?

Упитан да коментарише најаву да неке телевизије припремају специјалне емисије о 
његовој прошлости, Вучић је поручио „само нека праве“, те додао да Ðиласу и 
Шолаку жели још много милиона, али и да народу врате оно што му је отето. – 
Нема ничега што сам украо, нити било чега где сам ојадио свој народ – рекао је 
Вучић и додао да он, за разлику од њих наводно безгрешних, јесте грешио, али је 
увек настојао да се бори за свој народ. – И немам 25 милиона евра – рекао је и 
додао да му то није ни важно, већ да ли ћемо успети да увећамо број људи у 
Топлици за 25.000.

МОЖЕТЕ ДА БУДЕТЕ KРЕТЕНИ, АЛИ НЕ МОЖЕТЕ ДА УНИШТАВАТЕ ИМОВИНУ ГРАЂАНА!
Председник Вучић рекао је да је покушај уништавања фонтане на Славији сипањем 
детерџента део политике „ми смо кретени“, на коју, каже, свако има право, али 
нико нема право да уништава имовину свих грађана

Постоје људи и хулигани који, како је рекао новинарима, желе лоше својој земљи 
и они су посао за надлежне органе.

– Нек уништавају у својој кући, а не оно што смо сви ми платили да би нам град 
изгледао лепше – рекао је председник.
Упитан да ли је уништавање фонтане скупљање политичких поена опозиције, Вучић 
је рекао да је то политика која се зове „ми смо кретени“.

– Ако скупљате поене тако што сте такав кретен да стављате детерџент и 
уништавате, каква је то политика? То се зове политика “ми смо кретени“. Ако она 
може да добије подршку, онда честитам – рекао је Вучић.

Брнабић с „малтешким папирима“ нема никакве везе
Оптужбе на рачун умешаности премијерке Ане Брнабић у „малтешке папире“ и 
малверзације у вези са оф шор компанијама потпуно су бесмислене и немају 
никаквог основа, каже председник Вучић.

Ту причу су, како је рекао одговарајући на питања новинара, поново покренуле 
једне новине које то уобичајено раде за нечије, најчешће стране, интересе, а 
које су имале потребу да у прицу с „малтешким папирима“ умешају и премијерку.

– А ја ћу да вам кажем, јер желим да одбраним људе у које верујем, тамо се 
помиње Драган Шолак, који је Ðиласов партнер, али они су морали да то извуку и 
кажу како Ана Брнабић има неке везе с тим – рекао је Вучић.

А, како је приметио, неко при том има пријављену имовину од 25 милиона евра и 
то без имовине компанија које поседује.

– И тиме се нико у Србији не бави – приметио је, те додао:

– А испада да је крива Ана Брнабић, што је била директорка фирме Kонтинентал, 
која је постојала и пословала по законима Србије, али су власници имали неке 
фирме које су сумњиво пословале. Али то је страшно потребно како се до правих 
лопова не би никад дошло – рекао је Вучић.

Kао што се, приметио је, лаже о броју убистава у Србији и то на најбруталнији 
начин, а некад су убијали људе на степеницама „Меркатора“ и ником ништа.

– Али кажу да данас не ваља, кад имате три пута мање убистава, најнижи проценат 
у целој Европи… – закључио је Вучић.

У Србији 2017. три пута мање убијених него 2001.

Србија има један од најнижих процената убистава на годишњем нивоу у Европи, 
изјавио је данас председник Србије Александар Вучић прецизирајући да је у 2017. 
убијено 76 људи, што је три пута мање него 2001. године.

Вучић је тако одговорио на питање новинара како коментарише оптужбе од стране 
Kрика и Н1 да се у последње време догодило највише убистава у Србији.

– Неки покушавају у Србији да нам објасне како имамо мафијашку државу са 
највише убистава. Неки људи из мржње не могу да виде од дрвета шуму, а чињнице 
су да је 2001, када смо, по њима, имали идеалну власт и земљу на најбољем путу, 
у Србији извршено 215 кривичних дела убиства.

Вучић каже да је прошле године у Србији било 76 убистава, што је трИ пута мање 
него „по њима идеалне 2001“.

Истиче да су то званични подаци и додаје да је у Лондону само од убода ножем 
убијено око 80 људи, што је више него укупан број убијених у Србији.

– У Балтимору у САД, са 621.000 становника, било је 345 убијених, што је 55 
пута више него у Србији, а ако се прерачуна према броју становника то је 38 
пута више него у нашој земљи. Такође, на 100.000 станивника у Србији имамо 1,5 
убијених. У Црној Гори 2,7, у Мађарској 2,6, у Белгији 1,8 и у Аустрији 1,8 
убијених. И ви мени солите памет? – запитао је Вучић.

Вуцић је нагласио да је циљ да се у Србији број убијених још смањи.

Извор: Танјуг

БОНУС ВИДЕО

Српски артиљеријски ракетни систем „Огањ М77“

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/017301d3bd2f%241d89d080%24589d7180%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to