blic.rs 
<https://www.blic.rs/vesti/drustvo/linta-izgraditi-u-beogradu-memorijalni-centar-zrtava-genocida-u-ndh/ecs35dg>
  


Linta: Izgraditi u Beogradu Memorijalni centar žrtava genocida u NDH


Tanjug

2-3 minutes

  _____  

Foto: Medija centar Beograd / Promo 

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocenio je danas, povodom 73. 
godišnjice od proboja jasenovačkih logoraša, da je krajnje vreme da se u 
Beogradu izgradi Memorijalni centar žrtava genocida u NDH.

- Glavna uloga centra bi bila da neguje kulturu sećanja na srpske i sve druge 
žrtve ustaškog genocida koji se desio tokom Drugog svetskog rata i da se 
prikaže puna istina o genocidu nad srpskim narodom i drugim narodima u NDH - 
istakao je Linta u saopštenju.

Memorijalni centar treba da svedoči istinu da su ustaše u NDH počinili zločin 
genocida, da je zločin genocida počinjen nad Srbima, Jevrejima i Romima i da je 
počinjen bestijalnim i okrutnim masovnim ubijanjem, istakao je Linta.

Prema njegovim rečima, to bio bilo kompleks koji bio obuhvatao 
naučno-istraživački insitut, muzej genocida, arhivu stradanja, spomenike, razne 
sadržaje u savremenim audio i video tehnikama koji bi bili dostupni javnosti i 
izložbene prostore.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/014201d3da43%245feb8190%241fc284b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to