blic.rs <https://www.blic.rs/vesti/drustvo/linta-izgraditi-u-beogradu-memorijalni-centar-zrtava-genocida-u-ndh/ecs35dg>
Linta: Izgraditi u Beogradu Memorijalni centar žrtava genocida u NDH Tanjug 2-3 minutes _____ Foto: Medija centar Beograd / Promo Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocenio je danas, povodom 73. godišnjice od proboja jasenovačkih logoraša, da je krajnje vreme da se u Beogradu izgradi Memorijalni centar žrtava genocida u NDH. - Glavna uloga centra bi bila da neguje kulturu sećanja na srpske i sve druge žrtve ustaškog genocida koji se desio tokom Drugog svetskog rata i da se prikaže puna istina o genocidu nad srpskim narodom i drugim narodima u NDH - istakao je Linta u saopštenju. Memorijalni centar treba da svedoči istinu da su ustaše u NDH počinili zločin genocida, da je zločin genocida počinjen nad Srbima, Jevrejima i Romima i da je počinjen bestijalnim i okrutnim masovnim ubijanjem, istakao je Linta. Prema njegovim rečima, to bio bilo kompleks koji bio obuhvatao naučno-istraživački insitut, muzej genocida, arhivu stradanja, spomenike, razne sadržaje u savremenim audio i video tehnikama koji bi bili dostupni javnosti i izložbene prostore. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/014201d3da43%245feb8190%241fc284b0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
