iskra.co <http://iskra.co/region/dodik-situacija-ide-ka-razlazu-bih-cim-se-incko-bavi -srebrenicom/>
ДОДИК: Ситуација иде ка разлазу БиХ чим се Инцко бави Сребреницом 2 minutes _____ 15.09.2018. - 13:14 (Милорад Додик) Фото: РТРС/AFP 2017/ ELVIS BARUKCIC Очигледно је да развој политичке ситуације иде ка разлазу БиХ чим се Инцко бави положајем Сребренице. Што би иначе то уопште и помињао. Међутим, Република Српска нема намјеру да води ратове, али ће свакако заштити сва своја права и интересе. Овако је предсједник Републике Српске Милорад Додик за „Новости“ реаговао на изјаву високог представника у БиХ Валентина Инцка. Инцко је у интервју за „Блумберг“ рекао да свака идеја да Сребреница не буде дио БиХ мора бити заустављена и да су Бошњаци врло стрпљиви, али ако би Сребреница постала дио стране територије то би био повод за рат. „У Инцковој глави је изгледа врло интензивна тема разлаза у БиХ. У Сребреници је било страдања и Срба и Бошњака током рата и починиоци за то треба да одговарају. Међутим, због злочина над Србима још нико није одговарао, а Инцко и остали слични њему стално приказују како су тамо страдали само Бошњаци. Јасеновац као мјесто геноцида никад није ни поменуо“, каже Додик. РТРС -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/017101d44cfc%245c049220%24140db660%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
