iskra.co
<http://iskra.co/region/dodik-situacija-ide-ka-razlazu-bih-cim-se-incko-bavi
-srebrenicom/>  


ДОДИК: Ситуација иде ка разлазу БиХ чим се Инцко бави Сребреницом


2 minutes

  _____  

15.09.2018. - 13:14 

 

(Милорад Додик) Фото: РТРС/AFP 2017/ ELVIS BARUKCIC

Очигледно је да развој политичке ситуације иде ка разлазу БиХ чим се Инцко
бави положајем Сребренице. Што би иначе то уопште и помињао.

Међутим, Република Српска нема намјеру да води ратове, али ће свакако
заштити сва своја права и интересе.

Овако је предсједник Републике Српске Милорад Додик за „Новости“ реаговао на
изјаву високог представника у БиХ Валентина Инцка.

Инцко је у интервју за „Блумберг“ рекао да свака идеја да Сребреница не буде
дио БиХ мора бити заустављена и да су Бошњаци врло стрпљиви, али ако би
Сребреница постала дио стране територије то би био повод за рат.

„У Инцковој глави је изгледа врло интензивна тема разлаза у БиХ. У
Сребреници је било страдања и Срба и Бошњака током рата и починиоци за то
треба да одговарају. Међутим, због злочина над Србима још нико није
одговарао, а Инцко и остали слични њему стално приказују како су тамо
страдали само Бошњаци. Јасеновац као мјесто геноцида никад није ни поменуо“,
каже Додик.

РТРС 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/017101d44cfc%245c049220%24140db660%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to