nezavisne.com
<https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Vucic-Neki-bi-da-gaze-Ustav-Srbije-
Sandzak-i-RS-nisu-isto/497660>  


Vučić: Neki bi da gaze Ustav Srbije, Sandžak i RS nisu isto


Nezavisne novine

3 minutes

  _____  

BEOGRAD - Predsjednik Aleksandar Vucicć izjavio je danas da bi neki u BiH
rado i lako gazili Ustav Srbije i podvukao da Republika Srpska i Sanddzak
nikako nisu isto, ni po čemu, a posebno ne po Ustavu.

Vučić je, odgovarajući na pitanja novinara u vezi izjava datih u BiH, rekao
da su - na njegove riječi da volimo RS i poštujemo njen integritet u okviru
integriteta BiH - obojica kandidata, koji će dobiti bošnjačku većinu, a
jedan vjerovatno biti i izabran za člana Predsedništva iz redova Hrvata,
govorili o Sandžaku i o tome kako vole Sandžak.

Takva poređenja ne stoje i nisu bezazlena, smatra predsjednik.

On je podsjetio da je Srbija finansirala izgradnju škole, vrtića u BiH, u RS
i dali im ime Srbija, a da je tamošnjim političarima rekao da bi i oni mogli
da izgrade škole i vrtiće u Novom Pazaru, koliko hoće, i da ih nazovu kako
hoće, BiH ili Bosna, ali da nijedne od tih građevina nema, već ih je
izgradila Srbija ili njeni prijatleji iz UAE ili drugih zemalja.

"Sandžak - ovo nije otomanska imperija, ne postoji kao takav", naveo je i
dodao da neki ne poštuju ni sopstveni Ustav, a lako bi gazili Ustav Srbije,
dok su, istovremeno, strašno osjetljivi na samu pomisao, što naravno on
nikada nije radio, da se pogazi Ustav BiH ili Dejtonski sporazum.

RS i Sandžak, istakao je, nemaju ni po čemu sličan, a kamoli isti status,
govoreći u ustavnopravnim kategorijama, da se i ne govori o veličini ili
nekim drugim stvarima.

Što se tiče odnosa sa rukovodstvom Crne Gore, on nije uvijek jednostavan,
imamo, kaže, mnogo razlika, ali moramo da gradimo bolje odnose u budućnosti.

"Uputiću poziv predsedniku Crne Gore da u narednom periodu poseti Srbiju",
rekao je i dodao da ne želi da ulazi u kritike navodne medijske kampanje iz
Srbije protiv Crne Gore, ali i da mu je jasno koliko u Crnoj Gori ima
negativne medijske kampanje protiv Srbije.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/019e01d44cfd%24b7a94e30%2426fbea90%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to