politika.rs <http://www.politika.rs/scc/clanak/428456/Pozvani-su-oni-koji-ce-reci-da-Srb ija-ne-moze-nista-dobiti>
Позвани су они који ће рећи да Србија не може ништа добити 2 minutes _____ Председник Србије Александар Вучић указао је вечерас да на сутрашњем састанку у Берлину српској делегацији неће бити лако, на шта већ унапред упућују, како је рекао, „чудни моменти” - сам формат састанка и избор учесника. „Немам ништа против Шареца, напротив, али, зашто Шарец, а не Данчила, зашто Пленковић, а не Орбан, зашто не Борисов”, рекао је Вучић у емисији Хит твит на Пинк телевизији. Приметио је и да, на пример, није позван Милорад Додик, који је, подсећа, добио највећи број гласова грађана БиХ на протеклим изборима, већ Денис Звиздић. „Сутра ће сви рећи да је Косово независно, зато су и позвани, да би рекли како је неодговорно било разговарати о томе шта би Србија могла да добије”, рекао је председник, преноси Танјуг. „Зато сам и говорио о разграничењу, да бисмо нешто добили...Сад знам да се нећемо изборити за ту идеју”, рекао је Вучић. Како год, делегација Србије биће, констатовао је, једина која ће говорити против независности Косова. „Наравно, биће тешко, али није нам први пут”, рекао је и додао: „Али, како да вам кажем, ми смо то изабрали, да се боримо за земљу. Наше је да се боримо”. Вучић очекује да ће сутра у Берлину бити речи о европској будућности, земљама ЕУ, о проширењу...и нада се, каже, позитивним сигналима. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/018401d4fe41%2498bbc980%24ca335c80%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
