rtcg.me 
<http://rtcg.me/koronavirus/svijet/273989/kovid-19-ce-ugasiti-vise-od-25-miliona-radnih-mjesta.html>
  


Kovid-19 će ugasiti više od 25 miliona radnih mjesta


rtcg.me

4-5 minutes

  _____  


Korona virus - Svijet <http://rtcg.me/koronavirus/svijet.html> 


UN PROCJENJUJE

Globalni gubici radnih mjesta usljed krize izazvane epidemijom koronavirusa 
mogli bi da premaše 25 miliona, koliko je procijenjeno prije samo nekoliko dana.

375417

Izvještaj o rastu nezaposlenosti u SAD na najviši nivo ikada, eksplicitno 
ukazuje na razmjere ekonomske katastrofe 

Tu procjenu donijeli su zvaničnici u Ujedinjenim nacijama, napominjući da 
izvještaj o rastu nezaposlenosti u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) na 
najviši nivo ikada, eksplicitno ukazuje na razmjere ekonomske katastrofe, 
prenosi Tanjug.

Međunarodna organizacija rada (MOR) procijenila je prije sedmicu, na bazi 
različitih scenarija o uticaju pandemije na svjetski privredni rast, da će se 
broj nezaposlenih na globalnom nivou povećati za između 5,3 miliona i 24,7 
miliona ljudi.

Međutim, Sangeon Li, direktor Odjeljenja MOR-a za politike zapošljavanja, rekao 
je u četvrtak da je obim privremene nezaposlenosti, otpuštanja i broj zahtjeva 
za pomoć zbog nezaposlenosti daleko veći nego što se prvobitno procjenjivalo.

"Projekcija o gubitku radnih mjesta biće mnogo veća, daleko iznad 25 miliona, 
koliko smo procijenili ranije", rekao je Li.

Poređenja radi, globalna finansijska kriza 2008/2009. povećala je globalnu 
nezaposlenost za 22 miliona ljudi.

U SAD-u, gdje su, kao i u mnogim dijelovima svijeta, mjere za obuzdavanje 
pandemije dovele praktično do paralize ekonomske aktivnosti, broj Amerikanaca 
koji su podneli zahtjeve za nadoknadu za nezaposlene skočio je prošle sedmice 
na više od tri miliona ljudi.

Time je oboren prethodni rekord od 695 hiljada zahtjeva, zabilježen 1982. 
godine. Ti podaci dodatno potkrepljuju alarmantno upozorenje Fed-a da bi do 46 
miliona ljudi u zemlji, skoro trećina američkih radnika, moglo izgubiti posao u 
kratkom vremenskom roku.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/006e01d604ef%245871b4b0%2409551e10%24%40gmail.com.

Reply via email to