Holkeri i Redžepi promovisali plan za dostizanje standardaOdbijeni svi Srpski zahteviHolkeri ocenio da "Kosovo, kako je opisano u Standardima, predstavlja mesto koje bi svako mogao da poželiBEOGRAD/PRIŠTINA - Šef Unmika Hari Holkeri i kosmetski premijer Bajram Redžepi predstavili su juče u Prištini Plan za primenu standarda za Kosovo. Srpski predstavnici u Vladi Kosmeta i poslanici Koalicije "Povratak" u pokrajinskoj Skupštini izrazili su veliko nezadovoljstvo planom za primenu ovog dokumenta, jer nijedna njihova primedba nije uvažena. Predstavljajući dokument od preko 120 strana, Holkeri je na konferenciji za novinare rekao da "Kosovo kako je opisano u Standardima predstavlja mesto koje bi svako mogao da poželi". Kosovo je, prema Holkerijevim objašnjenjima Standarda, "mirno mesto, u kojem se poštuje pravo i u kome je svako bezbedan i siguran, sa nekorumpiranim i nepristrasnim institucijama".
"Time se približavamo standardima evropske porodice država", rekao je Holkeri. On je dodao da je ovaj dokument živ i podložan promenama, ukazujući da standarde treba da sprovode Kosovo i tamošnje institucije. Ministar u Vladi Kosmeta Goran Bogdanović rekao je za "Glas" da nijedna srpska primedba na ovaj dokument nije usvojena, a možda čak ni razmatrana. - Ništa u Standardima nije jasno definisano, sve je površno navedeno. Jedino je, zbog novonastale situacije, naloženo kosovskim institucijama da obnove porušeno na Kosovu i Metohiji. U dokumentu se navodi da do 1. juna treba da budu obnovljeni prioriteti, do 1. septembra kuće, a sve da bude gotovo do kraja ove godine. Međutim, nigde se ne navodi koji su prioriteti, koja su naselja…", kaže Bogdanović.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16:25h |
||
|
16:40h |
|
17:20h |
Zakon o pomoći haškim optuženicima razbija vladajuću koaliciju | |
|
17:45h |
||
|
18:00h |

