Srpkinja sa Kosova napušta Kanadu | 22:15 |
Izvor: FoNet
Halifaks -- Sanja Pecelj, koja je živela u podrumu crkve pokušavajući da izbegne proterivanje uz Kanade, kaže da će napustiti tu zemlju.
Srpkinja sa Kosova, koja je više od godinu dana
provela u podrumu crkve u Halifaksu, rekla je u četvrtak da će napustiti Kanadu,
ali da se nada da će se jednog dana vratiti. Sanja Pecelj je rekla da sa više
zemalja pregovara o dobijanju vize. "Kada odem, zatražiću da se vratim u Kanadu
i dobijem status stalno nastanjene osobe", izjavila je ona.
Sanja Pecelj je u Kanadu stigla legalno 2000.
godine, a pre dve godine joj je uskraćen status izbeglice. Radila je kao
prevodilac, nastavnik i kelnerica, pre nego što je potražila sklonište u crkvi,
pošto joj je odbačen zahtev za stalni boravak. U junu ove godine, kanadski
premijer Pol Martin odobrio je Sanji Pecelj dodatni boravak od 60 dana, koji
ističe u nedelju.
Prema njenim rečima, zbog činjenice da je na
Kosovu radila za UN, mogla bi da se nađe u opasnosti ako bi se vratila kući.
Sanja Pecelj je rekla da nade u povratak zasniva na programu kanadske države
Nova Škotska o podršci doseljenicima koji mogu naći zaposlenje.

