Tvrđava odoleva bagerima
BEOGRAD- Rušenje kuće i tržnog centra u Šilerovoj ulici u Zemunu, vlasništvo Dušana Spasojevića Šiptara, juče je nastavljeno uz obezbeđenje policajaca Republičkog MUP-a .
Iako je najavljeno da će rušenje objekta u Šilerovoj biti završeno prekjuče kada je i počelo, juče su se nastavljeni radovi. Hidrauličnom bušilicom u petak su presečeni noseći stubovi, a juče je bager s užetom vezanim za vrh građevine pokušavao da uruši tržni centar, ali bezuspešno. Očigledno da vlasnik nije štedeo na materijalu i masivna građevina je opravdala naziv sugrađana- tvrđava u Šilerovoj.
![]() |
|
Park ispred kuće Milorada Lukovića Legije u Košutnjaku |
I juče se, oko kuće u Šilerovoj, okupilo oko dvestotinak građana. Većina njih misli da je rušenje moglo da se obavi brže. Na drugom kraju grada, u "Filmskom gradu", ispred rezidencija nekadašnjeg komandanta Jedinice za specijalne operacije Milorada Lukovića Legije nalazi se veliko dečje igralište.
Oko Legijine kuće nema policajaca, deca se bezbrižno igraju u parku. Na prvi pogled sve je mirno, tišinu povremeno poremeti prolazak ponekog vozila ovom ulicom.

