Daca se foloseste wait sau waitpid, pidul procesului copil va fi eliminat din tabela de pid-uri, astfel nu va ramane zombie/defunct ca in cazul in care terminarea lui nu este constatata de parinte.
_______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
