Da, pe Linux a fost usor de facut cu Procese (chiar si paralelizarea), dar cand am trecut tema pe Windows, mi-a fost greu sa implementez paralelizarea cu procese si am optat (DOAR AICI) pentru Threaduri, in rest folosesc procese.
Folosind la paralelizare Thread-uri, mi-a permis parctic sa transform fork() in CreateThread(..), cu mici deficiente cum ar fi heapul si zona DATA comuna in cazul Threadurilor (spre deosebire de procese), ceea ce mi-a creeat unele probleme la folosirea variabilelor alocate dinamic (heap) si variabilelor statice si globale(.data/.bss). Este considerata folosirea Threadurilor la paralelizare (pe Windows) trisare? _______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
