Da, pe Linux a fost usor de facut cu Procese (chiar si paralelizarea), dar cand
am trecut tema pe Windows, mi-a fost greu sa implementez paralelizarea cu
procese si am optat (DOAR AICI) pentru Threaduri, in rest folosesc procese.

Folosind la paralelizare Thread-uri, mi-a permis parctic sa transform fork() in
CreateThread(..), cu mici deficiente cum ar fi heapul si zona DATA comuna in
cazul Threadurilor (spre deosebire de procese), ceea ce mi-a creeat unele
probleme la folosirea variabilelor alocate dinamic (heap) si variabilelor
statice si globale(.data/.bss).

Este considerata folosirea Threadurilor la paralelizare (pe Windows) trisare?


_______________________________________________
http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii

Raspunde prin e-mail lui