2012/3/17 Mirea Bogdan-Stefan <[email protected]>: > Da, pe Linux a fost usor de facut cu Procese (chiar si paralelizarea), dar > cand > am trecut tema pe Windows, mi-a fost greu sa implementez paralelizarea cu > procese si am optat (DOAR AICI) pentru Threaduri, in rest folosesc procese. >
Paralelizarea în sine se face _mult_ mai simplu folosind doar CreateProcess. După cum am spus și în mailul anterior, există un singur caz mai special în care folosirea Threadurilor v-ar face viața mai ușoară. Iar rugămintea mea ar fi să folosiți Threaduri decât atunci când vă loviți de acel caz, și să documentați în README problemele întâlnite. > > Este considerata folosirea Threadurilor la paralelizare (pe Windows) trisare? > Nu este considerată trișare, dar nu este recomandată. Scopul temei este să vă familiarizați cu modul de lucru al proceselor. Spor în continuare! -- Răzvan Crainea _______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
