Daca pelul exec esueaza sau nu, cand procesul moare, automat i se dezaloca tot ce i s-a alocat.
Deci tu cand o sa faci in case 0: exit(EXIT_FAILURE) - asta pt exec esuat - o sa se dezaloce toate chestiile alocate procesului copil respectiv. _______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
