http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=28&nav_category=11&nav_id=420767

Ništa bez reči genocid

28. mart 2010. | 00:26 | Izvor: FoNet Novi Pazar -- Islamska zajednica 
neće prihvatiti Deklaraciju o Srebrenici ukoliko u njoj ne bude jasno 
stajalo da je reč o genocidu, rekao je glavni muftijia Muamer Zukorlić.

"Ovo što nam najavljuju usvajanje deklaracije protiv genocida u 
parlamentu - daj Bože! Ali jedno slovo iz reči genocid ako bude izbačeno 
iz deklaracije – ja tu deklaraciju ne prihvatam. Neka znaju od sada, 
unapred“, rekao je Zukorlić.

On je najavio da će u slučaju da u deklaraciji ne bude stalalo da je reč 
o genocidu u Srebrenici, odmah sutradan zakazati konferenciju za 
novinare i objaviti da u ime Islamske zajednice odbija tu deklaraciju.

„Polomiše se da kažu da je to svejedno – zločin ili genocid. Ako je 
svejedno napišite genocid. U čemu je onda problem?", upitao je Zukorlić.

Vama je svejedno, nama nije. Mi tražimo da napišete genocid, rekao je 
Zukorlić na prijemu povodom obeležavanja manifestacije Dani jedinstva 
Islamske zajednice.


Одговори путем е-поште