-------- Original Message -------- Subject: [Postojbina] Re: Српска омладина против Резолуције о Сребреници Date: Tue, 30 Mar 2010 07:06:45 -0700 (PDT) From: Lyubomir Gruyitch <[email protected]> Reply-To: [email protected] To: Narodni pokret 1389 <[email protected]> CC: Postojbina <[email protected]> References: <[email protected]>
Нажалост, мало (око 150) људи је било. Скоро више полицајаца, који су полако растеривали нас, од нас. Љ Т Грујић ------------------------------------------------------------------------ *From:* Narodni pokret 1389 <[email protected]> *To:* [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected] *Sent:* Tue, March 30, 2010 4:52:44 AM *Subject:* Српска омладина против Резолуције о Сребреници Народни покрет 1389 позива грађане да се придруже српској омладини која ће 30. марта, од 12 до 13 часова, низом наступа испред Народне скупштине изнети своје негативно мишљење по питању доношења Резолуције о Сребреници. Народни покрет 1389 је против усвајања Резолуције о Сребреници по _хитном_ поступку, као и уопште против примитивног, злонамерног доношења наручене резолуције, отворено анти-српског карактера. Резолуција се, уколико се доноси, мора односити и на српске жртве, које су веће од муслиманских, такође, мора обухватати читаво време и простор рата, а не само један град и један дан! Подсећамо на лажни злочин над цивилима у Рачку који је био окидач за НАТО бомбардовање. Смисао предложене резолуције је „прање“ Србије и наметање омче око врата Републици Српској, што је гнусно и неприхватљиво. Гласање за Резолуцију се спроводи уско-режимски, уз оштар отпор опозиције и медијску блокаду, чиме је унапред изгубљен легитимитет. Овом резолуцијом се поништавају српске жртве и фалсификује се историја на штету Срба. Главну одговорност за рат сносе они који су га започели, а то су босански муслимани. Текст резолуције је безуман, јер одриче право народу на употребу оружане силе, а како су Срби у Босни и Херцеговини били нападнути, предложеним текстом се укида право народу на одбрану. Неопходно је приложити и детаљно анализирати пресуду Међународног суда правде, јер се сва тежина квалификације пребацује управо на њу; ова резолуција индиректно помиње _геноцид._ Резолуција је тендециозна, политичка и није заснована на чињеницама већ на анти-српским предрасудама и медијској демонизацији Војске Републике Српске. Предлагач се није потрудио нимало да утврди чињенично стање. Велика већина народних посланика не зна ни најосновније податке о рату у Босни и Херцеговини и апсолутно није компетентна, нити надлежна, нити информисана да ваљано гласа. Детаљније: http://www.1389.org.rs/srebrenica.html
