Ahoj, On Tue, May 12, 2015 at 05:45:27PM +0200, Petr Kadlec wrote: > Jediný jakýs takýs závěr tohoto threadu (před pěti lety) byl, že > „destination není vhodné“. Pročež jsem (před čtyřmi lety) na wiki uvedl to > access=delivery. [1] (Které se posléze upřesnilo na to delivery+psv.)
No, upřesnilo je imho trochu přehnané, protože z psv=* začátečník jako já není vůbec moudrý. Nicméně se cítím už dostatečně nezačátečníkem, abych věděl, že přímo * tam psát nemám, a dokonce i na to, aby mi přišlo divné, že by jedna a ta samá značka s tou stejnou dodatkovou tabulkou měla na různých místech Česka různé hodnoty psv. Takže co je tím přesně myšleno? > Vidím to tak, že > [...] > Reálně si myslím, že se to beztak pro nějaké obecné routování moc používat > nedá, takže je IMHO užitečné spíš to, aby se v datech „průjezd zakázán“ a > „dopravní obsluha“ _nějak_ odlišovaly, takže aktuální stav dle wiki mi > nijak nevadí. Ale je mi to asi fuk. Případně by bylo hezké značit nějakým > tagem zdroj toho access restriction (třeba pomocí traffic_sign=*), aby se > to potenciálně dalo hromadně přeznačit, případně i specificky interpretovat > navigacemi, které znají lokální pravidla. Jo, to s tím traffic_sign se mi docela dost líbí. Taky ten tvůj výčet je imho megadlouhý a nikdo to tam ručně dávat nebude (přinejmenším ne bez předvolby v JOSM, ale to taky není všelék). Nicméně teda možná bych měl svůj dotaz mírně rozšířit, původně mi šlo hlavně o to jak poznat, že něco, co vypadá jako cyklostezka, skutečně cyklostezkou je, konkrétně v tomto případě: http://www.openstreetmap.org/way/344123830 http://www.mapillary.com/map/im/V08koLhHOTjXD5bLMK_G9Q (ta cestička vpravo) No a samozřejmě jsem zkoumal, jak je to jinde, a vůbec z toho nejsem moudrej: http://www.mapillary.com/map/im/nkIUGO-8f6Ip707iJMaKww - tady začíná highway=service (bez dalších omezení) http://www.mapillary.com/map/im/Mfn8-zaLfvo7i_ddSobgEw - a tady začíná highway=cycleway (přizoomujte si to, je tam jinej povrch trošku) Jako selským rozumem to smysl dává, ale stejně dobře bych to moh označit za stezku pro in-line brusle, kdybych byl o 5 let mladší. :-) http://www.mapillary.com/map/im/nUGAF9qcwCoCKfnxFQooDg - tady začíná highway=track, bicycle=yes http://www.mapillary.com/map/im/KpeyRlk0ZxHlcpAIttyOwg - tady začíná highway=cycleway http://www.mapillary.com/map/im/cEkIqV74ZreJkZC5_2085w - a tady to celé končí, je tam dodatková tabulka a bohužel si nepamatuju, jestli modrá nebo červená cedule No a to si taky nejsem jistej, jestli je blbě nebo ne. track mi pro něco, co je dost úzký a neoznačený jako cyklostezka přijde docela v pořádku, na druhou stranu ale je asi každýmu jasný, že se to jako cyklostezka stavělo. (Že je půlka track a půlka cycleway bude asi nějakej historickej artefakt, nad tím se nepozastavuju a plánuju to sjednotit, až to budu přeznačovat.) No a našel bych toho ze své včerejší cesty asi ještě spousty (a ještě větší spousty nejsou nahraný zatím). :-) Díky za každou radu, -- Tomáš Janoušek, a.k.a. Pivník, a.k.a. Liskni_si, http://work.lisk.in/ _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz