tyhle mi připomíná historky o osobách, kterým se zapomene říct, že něco nejde, a ony to ve své prostotě udělají <http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/muz-ktery-zastavil-poust--1604158>.. :-DDD
On 07/02/17 13:20, majka wrote: > Tak jsem udělala pokus v Českých Budějovicích, podle mě docela úspěšný. > > Schránky samotné identifikaci mají (předpokládám že podle depa které > vybírá). Na schránce je štítek s číslem, označením depa, telefonem a > dobou výběru. > > Takže můj konkrétní postup: > - hodit to do tabulky ty údaje České pošty > - přidat sloupec, upravit v něm adresu do rozumného tvaru (ulice + > číslo, město), upravit zbytek do formy vhodné pro načtení do JOSM > (tedy upravit čas výběru, přidat poznámku...) > - nechat projet geokódováním, přidat zpět do tabulky lat a lon; u > schránek určených křižovatkou jsem pozici nabrala z mapy ručně > doprostřed křižovatky > - stáhnout zmapované schránky z overpass turbo, otevřít v JOSM > - ty "moje" otevřít v nové vrstvě, zkontrolovat proti již zmapovaným, > případně posunout pozici v téhle vrstvě > - volitelně: prohledat zbytek v google nebo seznam mapách, případně si > vzpomenout, že o okolo některých schránek chodím či jezdím, jen je > nevnímám, a upravit v tabulce pozici podle domu / křižovatky / ... > - vyexportovat jako gpx > - načíst do mobilu (osmand) jako body zájmu > - v polední pauze oběhnout cca 10 nejbližších schránek, mimo jiné > najít na místě i jednu určenou přesností cca 100 m, vyfotit + geotag > - a na závěr zopakovat načtení tabulky + fotek do JOSM, naposledy > zkontrolovat pozici, a tentokrát už i poslat schránky bez problému > určené do OSM dat > > Z celých Českých Budějovic jsem drobnější problém měla u 3 schránek / > u jedné původní přesnost určení cca 100m, dohledáno bez problémů na > místě na první dobrou, na zdi hned vedle vchodu, další dvě určené > poměrně velkou budovou budu muset dojít obhlídnout, to místo zas tak > dobře neznám. > > Předpokládám, že i v Brně by to mělo jít obdobně - tedy dát schránkám > interní ID, naházet je na přibližnou polohu, dát k dispozici buďto > jako json a/nebo gpx a vyrazit na lov. Je mi jasné, že Brno je jaksi > větší, ale zase tam mapuje víc lidí. > Je to teď docela vhodná doba, o víkendu jsem procházela okolí a na > turistické trasy to jednoznačně nebylo - v lese na pěšině těsně nad > strží led, na polní cestě voda nad kotníky a bahno. Schránky se > většinou dají projít po asfaltu a chodnících :) Pokud fotit, tak ty > štítky, a vymyslet jak čísla dát do Ref (jen číslo schránky x depo + > číslo schránky ), případně jestli místo provozovatele Česká pošta dát > i to depo. > > A poznámka na okraj - netuším, jak dobře má Brno zmapované kontejnery > na tříděný odpad - ale moje zkušenost je, že obvykle bývají poblíž, > stejně jako telefonní budky. Takže nezapomínat zmapovat i tohle, pokud > už není... > > Majka > > 2017-02-01 21:10 GMT+01:00 Jan Dudík <jan.du...@gmail.com>: >> To přiřazování by bylo zajímavé, ale ten jejich seznam nemá žádné ID, kterým >> by se dala schránka jednoznačně identifikovat. Schránek je 22084 a >> lokalizaci mají např. >> ... >> >> TAkže by v prvním kole přiřazování šlo o to, že by člověk v určitém obvodu >> naklikal hrubě polohy alespoň podle obcí a následně by se dohledávaly >> přesné souřadnice >> >> >> Třeba by v té vrtvě mohly být puntíky, po najetí by se ukázala "adresa" >> * červené puntíky - nasypané body jen k příslušnému depu, pokud by to šlo, >> tak k příslušné obci >> * modré puntíky - nahrubo umístěné (dle adresy) bez přiřazeného bodu v OSM >> * zelené puntíky - schránky s ověřenou polohou zanesené v mapě a spárované s >> bodem (interní ID?) >> >> JAnD > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
signature.asc
Description: OpenPGP digital signature
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz