Předávám potěšující vzkaz z brněnského GISu a rád se připojuji: "Za schránky děkujeme a obdivuji, jak bleskurychle jste to zvládli rozjet!"
;? On 14/02/17 11:39, majka wrote: > Tak jsem si ještě pohrála s daty České pošty, s aktuálními údaji z > února. Tady > <https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IUQbeKUxiC8DS2kFSW4J9cWoE_ZtHtGkUvxiF1Zazj8/edit?usp=sharing> > je výsledná tabulka pro případné zájemce. Zajímavé budou zejména > poslední sloupce, od collection_times dál. Kde pošta uvedla > souřadnice, je to převedené na lat/lon a v dalším sloupci vytvořený > přímý odkaz do map Google pro ověření. > > Ty údaje o výběru je třeba mírně upravit, předpokládám, že JOSM by to > mohl umět automaticky v rámci validace - jsou tam jen čárky mezi dny > místo středníků, kde je více výběrů po jednotlivých dnech. Zároveň, > kde se slučovaly výběry, je to označeno ve sloupci "sloučeno" a ve > sloupci "řádky" na začátku tabulky jsou vypsány všechny řádky > původního souboru POST_SCHRANKY201702.csv, kterých se sloučení týká. > Číslováno je postupně vč. hlavičky, která byla 00001. > V posledním sloupci je hozená adresa pro dohledávání, kde nebyly > souřadnice uvedené. Je to prostě jen nastrkáno do jednoho sloupce. > Vzorec pro adresu na Google maps je připraven tak, že pokud do tabulky > doplníte lat a lon, vytvoří se odkaz (resp. ověření je jen na vyplněné > lat) > > V téhle tabulce chybí geokódování které jsem pro České Budějovice > dělala, pro případné zájemce doporučuji online službu > <https://www.doogal.co.uk/BatchGeocoding.php>, zapnout výstup s > tabelátory, vč. původní adresy, "result quality" a "Google map link". > > Pro případnou práci doporučuju stáhnout a vymazat ze souboru vše, > kromě depa / PSČ, kterým se hodláte zabývat. Je to veliké :) > > Majka > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
signature.asc
Description: OpenPGP digital signature
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz