Tak jsem udelal vrstvu pouze s hranicema, kdo chce, muze pouzit. Pripadne namety na zlepseni klidne pslete, drobnosti vyresim, vetsi veci se uvidi.
https://osm.fit.vutbr.cz/tiles/boundaries/{z}/{x}/{y}.png ( https://osm.fit.vutbr.cz/tirex/ ) ukazka na: https://kasparkovi.net/osm/ Bye pá 2. 11. 2018 v 9:48 odesílatel Pavel Pilát <pavel.pi...@gmail.com> napsal: > > Mně by se ty hranice i líbily tak, jak jsou, kdyby byly v samostatné vrstvě. > Ale uvědomuju si teď, že zvláštní vrstva by znamenala renderovat další > miliardy dlaždic (přestože většinou transparentních) a uchovávat je... Hmm, > asi by stačilo ty hranice renderovat jen méně výrazně - založil jsem na to > ticket na Carto, ale pochopitelně od toho nic neočekávám. :-) > > https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/3490 > > On Fri, Nov 2, 2018 at 8:35 AM Tom Ka <tomas.kaspa...@gmail.com> wrote: >> >> Ahoj, >> >> jak psal marian, ted par tydnu nevim kde mi hlava stoji, pak se zkus >> pripoemnout a muzu se podivat co s tim svedu. >> >> Jinak v OSM je prave map plno, protoze kazdemu vyhovuje neco jineho, >> takze jak uz psali ostatni jsou v zasade dve cesty - presvedcit autora >> dane mapy, ktera se ti jinak libi, aby udelal zmenu nebo pouzivat >> jinou mapu. Takze krome snahy o zmenu stypu mapy muzes zkusit i najit >> nejakou, ktera ti vyhovuje a pokud to bude pravne/technicky mozne, na >> osmap.cz ji pridame... >> >> Bye >> >> čt 1. 11. 2018 v 9:24 odesílatel Pavel Pilát <pavel.pi...@gmail.com> napsal: >> > >> > Oprava: u osm.cz měl být odkaz na turistickou vrstvu, kde jsou boundary=* >> > ještě výraznější než na Mapniku: >> > https://openstreetmap.cz/#map=15/49.3422/17.7377&layers=kAV >> > >> > Možná to tady je v samostatné vrstvě a dá se to vypnout, v tom případě >> > prosím o informaci, kde ... >> > >> > On Thu, Nov 1, 2018 at 9:13 AM Pavel Pilát <pavel.pi...@gmail.com> wrote: >> >> >> >> Tak jsem znovu přehlédl lesní cestu kvůli hranici katastru (dnes >> >> konkrétně tady >> >> https://www.openstreetmap.org/way/370418393#map=14/49.3414/17.7503 ). >> >> >> >> Nevíte, proč se boundary=* renderují do základní vrstvy na mapniku? A >> >> pokud už, proč to není méně výrazné? Je to věc v terénu fyzicky >> >> neviditelná,pro člověka nahlédnuvšího do mapy je ta lesní cesta >> >> důležitější, v tom se asi shodneme. >> >> >> >> Překvapuje mě, že se to děje i na >> >> https://openstreetmap.cz/#map=15/49.3436/17.7356&layers=dAVG - přitom >> >> tyto "virtuální" informace by se dobře vyjímaly v separátní vrstvě, která >> >> by se dala vypnout / zapnout.... >> >> >> >> Hezký den >> >> Pavel >> > >> > _______________________________________________ >> > Talk-cz mailing list >> > Talk-cz@openstreetmap.org >> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> > https://openstreetmap.cz/talkcz >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> https://openstreetmap.cz/talkcz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz