Souhlasim s Majkou. Ta poloha je jeden z dulezitych udaju. Casto jsou v OSM rozcestniky dost mimo realitu a rozumne zamerena fotka to umozni odhalit. Kamarad, co taky fotil z fotaku to resil tak, ze nahraval GPX do navigace a pak to podle (predem rozumne nastaveneho tj. +- par vterin) casu nechal doplnit do EXIFu fotek. V pripade zajmu muzu pohledat nejaky detailnejsi navod.
Praskat to ale do mapy nekam se mi moc nelibi, navic, kdyby to byl default, tak to odklikne vetsina lidi a vubec je nenapadne pozici nejak upresnovat. Taky se mi stane, ze ve fotce GPS souradnice chybi - staci ze neni fik a v ramci foceni si toho clovek nevsimne, ale pak se snazim to umistit s pomoci mapy a ortofoto po pameti (ala nalevo od cesty asi 2m za krizovatkou). Staci takto? út 13. 8. 2019 v 18:28 odesílatel Majka <majka.zem+t...@gmail.com> napsal: > > > > 13. srpna 2019 16:30:24 SELČ, "Mikoláš Štrajt" <stra...@seznam.cz> napsal: > > >nahrávám fotky z foťáku, které v sobě souřadnice nemají. Páruju to > >podle > >názvu rozcestníku nebo pořadí na cestě, tj. když tomu dám nějaké jiné > >souřadnice tak čistě podle mapy. Případně podle existující rozcestníku > >v > >mapě, tak by se mi hodila možnost je kopírovat tlačítkem. > > > > Tohle není úplně dobrý nápad. Zrovna jsem opravovala dva rozcestníky, co byly > zkreslené dost daleko od skutečné pozice (stovky metrů). > Pokud spoléháš na polohu z mapy, není šance na tohle přijít. > > Majka > > _______________________________________________ > talk-cz mailing list > talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz _______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz