Bohužel mám obavu, že to na dobře zmapovaných místech povede k problémům. Když jsem se podívala v okolí, tak to vyhodilo příjezdy k barákům, co jsou za plotem, nebo čerstvě vyjetou "cestu" po louce (protože letecký snímek je patrně nasnímaný těsně po pouti, co se u nás koná přesně jednou v roce a na tu louku tudy vjíždí kolotočáři). Vyběhlo toho docela dost, ale skutečně chybějící ulice žádná.
Vysloveně si to říká o to, aby to nějaký snaživec, co na místě v životě nebyl, domapoval na dálku jako běžnou ulici. Specificky ty příjezdy k barákům se podle toho leteckého snímku rozeznat jako takové nedají, muselo by se minimálně do Panoramy, pokud je tam k dispozici. To ale moc lidí neudělá. Ta nezmapovaná místa jsou taky problematická - pokud jsou to "dlouhé vsi", kde opravdu nejsou jiné ulice než ta státní, co tudy prochází, případně se tam kříží dvě takové a baráky jsou jen podél nich, bude je to jako "nezmapované" vyhazovat navěky. Namapovat tam nějaký vjezd jako residential jen proto, aby to přestalo vyskakovat, se mi opravdu nechce. Majka ______________________________________________________________ > Od: "Miroslav Suchy" <miros...@suchy.cz> > Komu: talk-cz@openstreetmap.org > Datum: 23.01.2020 11:53 > Předmět: Re: [talk-cz] WeeklyOSM CZ 494 > >Dne 19. 01. 20 v 16:36 Tom Ka napsal(a): >> * Více zemí pro RapiD. > >Kouknul jsem na to a mezi novými zeměmi je i Česko. > >Můžete si to vyzkoušet např zde. > >https://mapwith.ai/rapid#background=Bing&disable_features=boundaries&map=18.73/49.09943/15.82223 >Když stisknete Shift+R tak vám ukáže ulice které automaticky poznal z Bingu. >Úplně stopro to není, ale lepší než drátem do oka. > >Dohromady s unmapped places > https://resultmaps.neis-one.org/unmapped#8/49.343/15.872 >to docela funguje. Na unmapped place si najdete vesnici, která nemá ulice nebo >service road a pomocí RapiD si tam >necháte najít cesty a ty už "jenom" správně otagujete nebo dokreslíte. > _______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz