Myšleno to bylo jinak: Žiju v tom, že "nezmapovaná místa" hledají v obci alespoň jednu "residential" cestu. Pokud nenajdou, označí to místo jako nezmapované. U toho co jsem měla na mysli ty baráky zkrátka jen lemují silnici I. / II. / III. třídy. Nic jiného než ten průjezd skrz tam není, i vjezd na pole bývá mimo ves.
U toho Bingu: Ty vjezdy co to po okolí našlo jsou všechny za plotem, resp. za zdí, neviditelné jinak než z leteckých snímků, zkrátka umělé inteligenci buď chyběl jen ten kus "za zdí", nebo celý ten vjezd do zahrady, pokud tam fakticky nic jiného není (třeba hned u silnice je plot). Mapovat někomu zahradu nebo dvůr preventivně (vč. označení jako soukromé) jen proto, aby to tam někdo nenastřílel podle Bingu se mi jako řešení nelíbí. Jedna možnost by byla zakreslit ty bariéry jako takové, tedy ten plot podél ulice a doufat, že to mapujícím bez místní znalosti dojde. Fakticky taky jen práce pro práci. On Thu, 23 Jan 2020 at 15:07, Marián Kyral <mky...@email.cz> wrote: > > ---------- Původní e-mail ---------- > Od: Michal Fabík <michal.fa...@gmail.com> > Komu: talk-cz@openstreetmap.org > Datum: 23. 1. 2020 13:58:51 > Předmět: Re: [talk-cz] WeeklyOSM CZ 494 > > On 1/23/20 1:45 PM, majkaz wrote: > > Namapovat tam nějaký vjezd jako residential jen proto, aby to přestalo > vyskakovat, se mi opravdu nechce. > > > > > Nebylo vhodnější highway=service + service=driveway, případně + > access=private (pokud je to z nějakého zdroje poznat)? To by asi vyřešilo > problém s false positives a navíc by to i odpovídalo skutečnosti. > >
_______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz