Uiteraard is dat zinvol. en wel om het volgende: - De tracks kunnen worden gebruikt om bestaande segmenten, nodes en ways te corrigeren op positie. Dit gaat terug naar de oorsprong van GPS. In GPS komen nog al wat afwijkingen voor, in de begintijd van GPS werden basis-stations opgesteld die soms wel een week lang punt-data verzamelde op één vaste plek. Deze data werd vervolgens gemiddeld en geprocessed om tot een acceptabele locatie te komen. M.a.w. hoe meer punten je hebt, hoe nauwkeuriger je een werkelijk punt kunt schatten.
- De ruwe data kan worden gebruikt om segmenten te genereren. Deze kunnen dan later worden gebruikt door mensen die wél metadata hebben vergaard om de informatie volledig te maken. Mijn idee is dat het niet meteen perfecte data hoeft te zijn, maar dat je gaandeweg samen werkt aan het steeds verder verfijnen en verbeteren van de ruwe schetsen. Zelf ben ik in contact met een track& trace-oplossingen leverancier om ook de ruwe tracks aan te laten leveren, zonder voertuig welliswaar zodat er geen privacy gegevens worden geschonden. De data omtrent het verplaatsingsgedrag is dus volgens mij meer dan welkom. Martijn van Exel schreef: > Dag allen, > > Ik stuitte op een onderzoek naar verplaatsingsgedrag dat door TU > Delft wordt gedaan[1]. Een onderdeel van dit onderzoek bestaat uit > het vezamelen van traces: > > 'In het vervolgonderzoek wordt van een groot aantal huishoudens uit > Amersfoort, Zeewolde en Veenendaal het verplaatsingsgedrag gemeten > door ze een week lang een GPS-ontvanger mee te geven.' > > Heeft iemand deze mensen al eens benaderd om deze traces te mogen > gebruiken voor osm? > Is dit sowieso zinvol (aangezien de traces niet voorzien zijn van > enige metadata...)? > > Fijn weekend, > > Martijn > > [1] http://www.verplaatsingsgedrag.nl/ > > _______________________________________________ > Talk-nl mailing list > [email protected] > http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl > > -- Milo van der Linden [EMAIL PROTECTED] <mailto:[EMAIL PROTECTED]> [EMAIL PROTECTED] <mailto:[EMAIL PROTECTED]> [EMAIL PROTECTED] <mailto:[EMAIL PROTECTED]> http://www.3dsite.nl De informatie in dit bericht reflecteerd mijn persoonlijke mening en niet die van een bedrijf of instantie. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend. Indien dit bericht onderdeel is van een forum, mailing-list of community dan gelden automatisch de bijbehorende voorwaarden.
signature.asc
Description: OpenPGP digital signature
_______________________________________________ Talk-nl mailing list [email protected] http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl

