Hallo,

even "my 10-cents worth".

Ik heb deze discussie nu een tijdje aangezien, en behalve dat ik van het tentakel verhaal niet zoveel begrijp, dacht ik dat we mapten wat er in-the-field te vinden was. Dus als er op een knooppunt 1 paaltje of bordje staat, dan zetten we dat dacht ik toch op de kaart. We mappen niet voor router software, die moet "z'n eigen broek ophouden", en zorgen dat het werkt met de data zoals aangeleverd. We kunnen dus mappen voor toekomstige oplossingen, die hier wel mee gaan werken, maar dat lijkt me helemaal fout.

Als ik nu, met mijn Garmin, van knooppunt naar knooppunt wil rijden, dan kies ik de knooppunten, en vervolgens kijkt mijn apparaat welke route hij wil rijden. Hij doet dus weinig tot niets met de route zoals die in OSM, of op de bordjes langs de weg te zien is.

Door nu een knooppunt op te splitsen in meerdere, heb ik plotseling ook meerdere knooppunten om uit de kiezen. Welke is dan de goede ?

Ik vind knooppuntennetwerken juist helemaal niet complex, ze zijn opgezet om simpel te zijn. Je rijd van Knooppunt A naar Knooppunt B en volgt daarbij de bordjes langs de route, en houd rekening met de geldende verkeersregels. Simpeler kan volgens mij niet.

Maar, zoals gezegd, slechts mijn tien centen. Ik hoop alleen dat de routes hier op Voorne-Putten niet teveel verhaspeld worden,

groeten,
Piet.

Op 24-11-2011 16:49, Frankl2009 schreef:
Geen probleem, Jo. Uitkomen doen we zeker (al is de vraag waar dat dan is). Mag ik je opnieuw uitnodigen om ook het nl-forum te bezoeken (alwaar ik je reeds heb aangekondigd). En nogmaals, ik heb liever dat de routeersoftware de nodige intelligentie heeft dan dat we OSM moeten aanpassen ter wille van het routeren.
Frank

    ----- Original Message -----
    *From:* Jo <mailto:[email protected]>
    *To:* OpenStreetMap NL discussion list
    <mailto:[email protected]>
    *Sent:* Thursday, November 24, 2011 3:38 PM
    *Subject:* Re: [OSM-talk-nl] [OSM-talk-be]
    Fietsknooppuntennetwerken, hun complexiteit en begrijpelijke
    misverstanden eromheen

    Oei, Frank, ik ben blijkbaar danig in de war als ik je nu al Jan
    begin te noemen. Hiervoor mijn excuses.

    Ik hoop dat we hieruit kunnen komen, zonder dat ik heel mijn
    kwaliteitscontrolescript (nog maar 's) moet beginnen herschrijven.
    Op dit ogenblik kan het overweg met de situatie met gesplitste
    knooppunten zoals ik het vannacht heb opgezet. Dat is iets of wat
    complex, maar routersoftware heeft hiermee wel exact die
    informatie de ze nodig heeft om fietsers van een knooppunt naar
    het volgende deel van een route te leiden. Ik zou dus willen
    vragen: bestudeer het een beetje, laat het wat bezinken en laat
    het ons weten als je echt niet inziet dat het zo beter is. Dan
    laat ik Arnhem-Nijmegen gewoon uit de (te creëren) collectie van
    netwerken in Nederland en dan wordt het maar niet regelmatig
    nagekeken op continuïteit e.d. Of we leiden alles naar één
    knooppunt en routersoftware geeft dan maffe instructies van rijd
    vooruit, rijd even terug, rijd om, e.d.

    mvg,

    Jo



_______________________________________________
Talk-nl mailing list
[email protected]
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
[email protected]
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl

Antwoord per e-mail aan