"A hálózat mérete, sok végpont vagy nagy fizikai kiterjedés nagyon is indokolja a hálózatmérő sőt monitorozó műszert és/vagy szoftvert. "

A szoftverrel és a laptoppal erre a célra szerintem mind egyetértünk. De a LAN tester még ekkora hálózat esetén is felesleges. (Ha van rá pénzetek amit másra nem tudsz vagy nem akarsz elkölteni akkor vegyél egyet. Ártani nem árt, enni nem kér a polcon meg elfér) Ahol ezelőtt dolgoztam ott is > 150 végpont volt, különböző emeleteken, a számtech termek pedig "szét voltak szórva" az épületen belül. Volt WIFI is ami a fél épületet lefedte. Egyszer sem fordult elő olyan helyi hálózati hiba (6 év alatt) ami indokolttá tette volna ilyen műszer megvételét. Persze a hálózat kiépítését szakemberek végezték, jegyzőkönyvvel, garanciával. (tehát nem barkácsolás volt).


"Másik, hogy ha minden kideríthetetlen alsó rétegbeli hibához külsőst hívsz, esetleg megkérdezik, miért is kapod a fizetést, órakedvezményt...stb. "

Azt nem mondta senki, hogy minden hibához külsős szakembert kell hívni!!! Először a lehetőségeidhez mérten meg kell próbálni elhárítani a hibát. Ha Te azért kapod a fizetést mint rendszergazda, hogy az informatikán belül mindenhez érts és mindent meg tudj csinálni akkor jogos a kérdés. Viszont akkor a nyák forrasztástól a Linux kernel írásig bármit kérhetnek tőled, neked kötelességed megcsinálni a fizetésedért!?


_______________________________________________
Techinfo mailing list
Techinfo@lista.sulinet.hu
Fel- és leiratkozás: http://lista.sulinet.hu/mailman/listinfo/techinfo
Illemtan: http://www.1let.hu/illemtan.html
Ügyfélszolgálat FAQ: http://www.kozhalo2.hu/Faq.aspx

válasz