VAART-bericht van: chefren <[EMAIL PROTECTED]>


On 07/17/07 20:00, Simon J. de Waard wrote:

Gisteren in Rotterdam bij een professional (Salvator) gekeken en die heeft hetzelfde probleem bij het maken van vlonders. Ik denk dat ik inmiddels wel weet hoe het komt. De echte luikeboutjes zijn waarschijnlijk nog zachter dan uitgegloeide slotboutjes. Bovendien is het zo, dat ik volle draads M6 boutjes gebruik, dus het gat in het hout is niet helemaal met staal gevuld. Ik denk dat het probleem veroorzaakt wordt doordat de schroefdraad in het hout dringt, en het boutje zo "zwabbert".

Ah, klinkt wel plausibel. Ik moet zeggen dat ik dat niet helemaal begreep, waarom niet extra lange gekocht waar over jouw lengte nog geen draad zit en dan het draad eraf knippen/zagen/slijpen? Of wel geprobeerd maar niet te krijgen?

Die ruimte tussen draad en houd is niet zo goed, daar gaat maar vocht zitten...

..

Is het staal van de boutjes blijkbaar niet te hard, maar waarom zou het klinken dan lastig zijn?

Zou dus goed kunnen. Ik neem toch echt wel de tijd voor het gloeien. .

Bij klinken moet het gat goed gevuld zijn, als de klinknagel krom is gaat hij veren en kan je niet meer serieus klinken.

- kopspijkertjes

Blijft in mijn ogen raar dat het niet van die geblauwde doekspijkertjes zijn.

Volgens Romijn in Delft zijn het precies dezelfde, alleen zijn deze vertind. Die roesten niet, meer verschil is er niet.

Roesten ze dan niet/minder vast in het hout? Moet maar blijken of dat goed gaat. Tin oxideert ook wel iets, is maar heel weinig oxidatie nodig.

Romijn is op zich een van de meest vertrouwde adressen die ik ken voor metaal, in Amsterdam heb je nog Haan IJzerhandel, betere ken ik niet. (Weijntjes op singel 456 in Amsterdam voor hang en sluitwerk...)

> Je kunt er pas voor
16 mm weer terecht als ze nieuwe voorraad hebben, ik heb alles opgekocht. Naast de drie kilo 13 mm die ik in Rotterdam al had gekocht. Het gaat erg hard met die spijkertjes.

Je zal er nu wel enige handigheid in hebben!

+++chefren




* Veiligheid boven sociaal verkeer? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [EMAIL PROTECTED] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan