VAART-bericht van: "Gerrit Bedet" <[EMAIL PROTECTED]>

Staken blijft toch een opmerkelijk fenomeen in onze maatschappij. Wanneer men iemand schade toebrengt moet men die schade (terecht) vergoeden. Zeker wanneer die schade, zoals bij staking, opzettelijk wordt toegebracht zou je denken aan schadevergoeding. Dan geldt dit kennelijk weer niet. Staking zou alleen de werkgever schade behoren toe te brengen en geen buitenstaanders. Vormen als beslaglegging op eigendommen van de werkgever zijn denkbaar.

Uiteindelijk komt men toch weer tot aanvaarbare arbeidsvoorwaarden. Dit met de nare gevolgen voor de buitenstaanders. Je vraagt je af of die staking dan niet voorkomen had kunnen worden. Ik heb wel eens gelezen dat in Japan bij een staking iedereen gewoon doorwerkt, maar een armband draagt met "ik staak"

Andere aangelegenheden waarbij geen vergoeding wordt gegeven is bijvoorbeeld langdurig in de file staan na een verkeersongeval. Je zou kunnen denken aan een claim bij de veroorzaker van het ongeval. Zeker wanneer dit aantoonbare schade betreft zoals het missen van een belangrijke afspraak, bijvoorbeeld een examen, of het missen van een vliegverbinding.
Ook dat gebeurd, zover ik weet, niet.



VAART-bericht van: "S.J. de Waard" <[EMAIL PROTECTED]>

Christian Janszn. schreef:
Mijn conclusie:
1. Stakingen zijn een recht, ze verbieden lijkt mij moeilijk.
2. Veel Binnenvaart-ondernemers zijn financieel zwaar getroffen.
3. Er was geen algemene staking in Vlaanderen, dus er is sprake van ongelijkheid. 4. De veroorzakers van deze ongelijkheid, de bonden, moeten mijns inziens de gevolgen
van deze ongelijkheid dragen.

Het zal je waarschijnlijk niet verbazen dat ik over de laatste conclusie van mening verschil.

Simon
03011455



* Is er nog handel in gebruikte schepen? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [EMAIL PROTECTED] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan