> 2010/3/31 Tomasz Ganicz <[email protected]>: > > Dla tych, co na konferencji mówili o zamiarze zrobienia filmiku > > instruktażowego do podczepienia do wstępu: > > > > Fajny filmik zrobiony przez Włochów: > > > > http://it.wikipedia.org/wiki/File:WikiGuida_Wikipedia.ogg > > Pomysł ciekawy. Już jakieś większe lub mniejsze konkrety zostały spisane? :) > > --leafnode >
Jeszcze nie - ale pomysł jest :) Tu więcej inspiracji: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Instructional_videos_on_using_Wikipedia Ale ta włoska wersja jest po prostu boska :) Ja bym to widział jak klasycznych tutorialach - wykonujesz trzy proste zadania - krótki filmik, kolejne 3 krótki filmik itd. na początku jakieś demo po kliknięciu w start :) Pomiń demo (ewentualnie) :) Po wykonaniu testu - dłuższe demo, kolejne testy (np. te dotyczące zasad) - mogłyby być gadające głowy zamiast statycznych z podpowiedziami :) No i potem trzecia część wstępu, która na razie jest w fazie rodzenia się ;) przykuta _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
