> 2010/3/31 Tomasz Ganicz <[email protected]>:
> > Dla tych, co na konferencji mówili o zamiarze zrobienia filmiku
> > instruktażowego do podczepienia do wstępu:
> >
> > Fajny filmik zrobiony przez Włochów:
> >
> > http://it.wikipedia.org/wiki/File:WikiGuida_Wikipedia.ogg
> 
> Pomysł ciekawy. Już jakieś większe lub mniejsze konkrety zostały spisane? :)
> 
> --leafnode
> 

Jeszcze nie - ale pomysł jest :)

Tu więcej inspiracji:

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Instructional_videos_on_using_Wikipedia

Ale ta włoska wersja jest po prostu boska :)

Ja bym to widział jak klasycznych tutorialach - wykonujesz trzy proste zadania 
- krótki filmik, kolejne 3 krótki filmik itd. na początku jakieś demo po 
kliknięciu w start :) Pomiń demo (ewentualnie) :) Po wykonaniu testu - dłuższe 
demo, kolejne testy (np. te dotyczące zasad) - mogłyby być gadające głowy 
zamiast statycznych z podpowiedziami :)

No i potem trzecia część wstępu, która na razie jest w fazie rodzenia się ;)

przykuta

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym