W dniu 9 kwietnia 2010 13:59 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał: > przepraszam, ze drugi raz, ale "duch" może się nie kojarzy zbyt dobrze... > więc chciałbym prosić o odpowiedź o rozumienie/postrzeganie istoty Wikipedii. > > Zwracam się i tu z prośbą (wcześniej puściłem na TO) o odpowiedź na kilka > pytań dot. tego, jak postrzegacie istotę/ducha Wikipedii (ze wskazaniem na to > drugie, jeśli uważacie, że to nie to samo) > > http://tinyurl.com/ycq5ng4 > > dla ortodoksów link rozwinięty ;) > > http://pl.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&preload=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki%2Fpytania&editintro=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki%2Finfo&summary=&minor=§ion=new&title=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki&create=Odpowiedzcie+prosz%C4%99+na+kilka+pyta%C5%84+dotycz%C4%85cych+tego%2C+czym+jest+%22duch+Wikipedii%22 >
Wszystko fajnie - tylko, że w tym ostatnim pytaniu (szeregowanie wartości) - pomieszane są czynności i emocje z wartościam. IMHO np: "kontrola wkładu innych użytkowników Wikipedii" - to bardziej czynność niż wartość, a z kolei "poczucie dumy" to emocja a nie wartość :-) -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
