W dniu 9 kwietnia 2010 13:59 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
> przepraszam, ze drugi raz, ale "duch" może się nie kojarzy zbyt dobrze... 
> więc chciałbym prosić o odpowiedź o rozumienie/postrzeganie istoty Wikipedii.
>
> Zwracam się i tu z prośbą (wcześniej puściłem na TO) o odpowiedź na kilka 
> pytań dot. tego, jak postrzegacie istotę/ducha Wikipedii (ze wskazaniem na to 
> drugie, jeśli uważacie, że to nie to samo)
>
> http://tinyurl.com/ycq5ng4
>
> dla ortodoksów link rozwinięty ;)
>
> http://pl.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&preload=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki%2Fpytania&editintro=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki%2Finfo&summary=&minor=&section=new&title=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki&create=Odpowiedzcie+prosz%C4%99+na+kilka+pyta%C5%84+dotycz%C4%85cych+tego%2C+czym+jest+%22duch+Wikipedii%22
>

Wszystko fajnie - tylko, że w tym ostatnim pytaniu (szeregowanie
wartości) - pomieszane są czynności i emocje z wartościam. IMHO np:
"kontrola wkładu innych użytkowników Wikipedii" - to bardziej czynność
niż wartość, a z kolei "poczucie dumy" to emocja a nie wartość :-)


-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym