Dnia 9 kwietnia 2010 14:11 Tomasz Ganicz <[email protected]> napisał(a):

> W dniu 9 kwietnia 2010 13:59 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
> > przepraszam, ze drugi raz, ale "duch" może się nie kojarzy zbyt dobrze... 
> > więc chciałbym prosić o odpowiedź o rozumienie/postrzeganie istoty 
> > Wikipedii.
> >
> > Zwracam się i tu z prośbą (wcześniej puściłem na TO) o odpowiedź na kilka 
> > pytań dot. tego, jak postrzegacie istotę/ducha Wikipedii (ze wskazaniem na 
> > to drugie, jeśli uważacie, że to nie to samo)
> >
> > http://tinyurl.com/ycq5ng4
> >
> > dla ortodoksów link rozwinięty ;)
> >
> > http://pl.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&preload=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki%2Fpytania&editintro=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki%2Finfo&summary=&minor=&section=new&title=Wikipedysta%3APrzykuta%2FIdentyfikacja+ducha+wiki&create=Odpowiedzcie+prosz%C4%99+na+kilka+pyta%C5%84+dotycz%C4%85cych+tego%2C+czym+jest+%22duch+Wikipedii%22
> >
> 
> Wszystko fajnie - tylko, że w tym ostatnim pytaniu (szeregowanie
> wartości) - pomieszane są czynności i emocje z wartościam. IMHO np:
> "kontrola wkładu innych użytkowników Wikipedii" - to bardziej czynność
> niż wartość, a z kolei "poczucie dumy" to emocja a nie wartość :-)
> 

kontrolowanie i duma to wartości ;) W pytaniach nieakademickich purystą nie 
bywam - niezalecane zresztą ;) Aczkolwiek może to stanowisko zweryfikuję :))

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym