Huh, będzie to dziwny post.

W styczniu, po długich dyskusjach zdecydowaliśmy, ze kasujemy ten paskudny box 
z portalami, ponieważ śmieci na SG, gzie przedstawiamy głównie dobre jakościowo 
rzeczy, a nie badziewie.

Dzisiaj rano Karol007 pokazał mi spore różnice w liczbie wejść na SG w tym i w 
zeszłym roku. Mamy tych wejść znacznie mniej:

W tym roku;

http://stats.grok.se/pl/201003/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

W zeszłym roku:

http://stats.grok.se/pl/200903/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

W lutym podobnie. Co to ma do boxu z portalami?

15 stycznia została zmieniona SG, a box zniknął i ...

http://stats.grok.se/pl/201001/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Może to tylko przypadek, ale pewnie wiele osób przeszukiwało zasoby wiki 
właśnie poprzez linki w portalach.

To, co nam się nie podoba - czyli ikonografia - niekoniecznie jest złem dla 
czytelnika, który dzięki niej lepiej się orientuje jak do czego trafić - 
ikonka+tekst daje więcej niż tylko tekst.

Może i teraz tez się mylę, ale może SG powinna być jednym wielkim spisem treści 
- odnośnikami do zasobów encyklopedii, a na drugim miejscu gdzieś powinny być 
kwestie włączenia się w projekt itd. teraz wyróżniamy newsy, ciekawostki, dobre 
i bardzo dobre hasła oraz grafiki, czyli niewielki procent zasobów Wikipedii.

A może to kwestia tego bodźca wzrokowego - w końcu nawet najbardziej szanowane 
wydawnictwa papierowe dają jakikolwiek znak graficzny na okładce książki, by 
przyciągała ona uwagę. Oczywiście zapchanie to rzecz paskudna, ale zupełny 
brak...

Już kończę - proszę nie rewertujcie na razie zmiany, ale na SG dodałem do 
linków do zasobów na górze strony kilka ikonek - może da to w efekcie większą 
liczbę wejść.

przykuta

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym