> > > Aha, czyli jeśli po pijaku przejechać człowieka nieumyślnie na śmierć, to > > > tylko występek? Bo chyba o zamiarze ewentualnym nie może być mowy? > > > > > Wypadki drogowe ze swej istoty są nieumyślne, więc mogą być > > występkami. Umyślność odnosi się tylko do "po pijaku" ;) > > > i "na cukrzyku" > Jabłka też się nadają. Trochę o tym pisał Strabon w "Geografii".
Picus viridis _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
