*សូមជម្រាបមកលោកៈ កឹម សុខា!* *សូមលោកកឹម សុខាត្រូវតែជ្រាបថាៈលោកកឹម សុខាជាបុគ្គលសាធារណៈ គឺជាអនុប្រធានគណបក្សសង្រ្គោះជាតិ ហើយសព្វថ្ងៃនេះលោកកឹម សុខាជាប្រធានស្ដីទីរបស់គណបក្សសង្រ្គោះជាតិនៅពេលដែលបុគ្គលសម រង្ស៊ីជាប្រធានគណបក្សសង្រ្គោះជាតិដែលមានកិត្តិនាមថាៈសម្ដាចម៌អគតិមហាអប្រិយ* *សុនខគោចរសម រង្ស៊ីរត់ចោលស្រុករត់គេចខ្លួនពីទោសឧក្រិដ្ឋដែលខ្លួនបានប្រព្រិត្តពីឆ្នាំ២០០៨កន្លងទៅនោះ លោកកឹម សុខា ត្រូវទួលខុសត្រូវចំពោះមុខមតិសាធារណៈជនខ្មែរនៅលើកិច្ចការសាធារណៈក្នុងរង្វង់គណបក្សសង្រ្គោះជាតិ តើលោកកឹម សុខាស្គាល់កាតព្វកិច្ចរបស់ខ្លួនឬអត់(?) បើមិនស្គាល់កាតព្វកិច្ចរបស់ខ្លួនទេ(?)សុំម្នាលកឹម សុខាឯងមានសេចក្ដីក្ខាហានលាចេញពីមុខតំណែងសព្វថ្ងៃនេះចេញឧ្យផុតពីរង្វង់គណបក្សសង្រ្គោះជាតិឧ្យបាត់ស្រមោលទៅ(?)។* *រឿងអស្រូវធំប៉ុនខ្មោចដំរីស្អុយពេញប្រទេសខ្មែរ(?) មិនយកការពិតមកមកបកស្រាយជូនសាធារណៈជនខ្មែរឧ្យយល់ច្បាស់ថាកានេះមិនពិតទេ(?) តែទៅជាយកចង្អេរមកបាំងមកគ្របខ្មោចដំរីស្អុយនោះទៅវិញ(?)ដោយបានបញ្ចេញសំដីទាល់ច្រកអត់ន័យមកដោះសារដូចកូនក្មេងបៀមដៃនិយាយដោះសារថា៖* *"កុំឈ្លោះ កុំឆ្លើយ នឹងកុំឆ្លង"នេះសរបញ្ជាក់ឧ្យឃើញថាបុគ្គលនេះ(កឺម សុខា)មិនមានសេចក្ដីក្ខាហានហ៊ានទទួលខុសត្រូវលើការងារដែលខ្លួនបានប្រព្រិត្តឡើយ(?) បើខ្លួនមិនបានប្រព្រិត្តមែន(?)* *តើខ្លាចអីបានជាមិនហ៊ានចេញសេចក្ដីថ្លែងការជាសាធារណៈថា៖ អញ! កឹម សុខាមិនបានប្រព្រិត្តដូចដែលមានសម្លេងនៅក្នុងគ្លីបវីដេអូរនោះឡើយ(?)* *ហេតុអ្វីបានជាកឹម សុខាមិនហ៊ានចេញលិខិតបដិសេធ(???)* *ឧក្រិដ្ឋជនដែលបានប្រព្រិត្តអំពើឧក្រិដ្ឋដោយស្អាតគ្មានទុកភស្ដុតាងឧ្យគេតាមដាននោះទេ(?) ជនឧក្រិដ្ឋនោះរួចខ្លួនពីសំណាញ់ច្បាប់ជានិច្ច(?) តែនេះកឹម សុខាទុកដានឧ្យគេតាម* *ដោយបញ្ចេញដានថា៖ "កុំឈ្លោះ កុំឆ្លើយ នឹងកុំឆ្លង"* *នៅក្នុងប្រទេសខ្មែរយើង នៅរដូវត្រជាក់នេះ មិនសូវត្រជាក់ប៉ុន្មានទេ(?) មិនធ្វើឧ្យ "ក្ដ"របស់កូនខ្មែររួញលិបបាត់ដូច"ក្ដ"របស់កឹម សុខាទេ(?) កាលពីមិនទាន់មានគ្លីបវីដេអូដ៏អាស្រូវនេះចេញមក ម្ដេចឡើយក៏"ក្ដ"របស់ កឹម សុខាចេះតែខឹងនឹងពង្រីកឧ្យធំហើយវែងទៀត(???) ។* *ពីខ្ញុំៈ ខែម ខៀវ*
2016-03-04 3:02 GMT-05:00 CNRP Washington <[email protected]>: > *«កុំឈ្លោះ កុំឆ្លើយ និងកុំឆ្លង»* > > > *លោក កឹម សុខា > ប្រាប់មន្ត្រីរបស់ខ្លួនបន្តអនុវត្តពាក្យស្លោកបីឃ្លា**«កុំឈ្លោះ > កុំឆ្លើយ និងកុំឆ្លង»* > ដោយ អេង គីមហុង > <http://km.rfi.fr/auteur/%E1%9E%A2%E1%9F%81%E1%9E%84-%E1%9E%82%E1%9E%B8%E1%9E%98%E1%9E%A0%E1%9E%BB%E1%9E%84/> > 03/03/2016 rfi > > [image: media] > > លោក កឹម សុខា អនុប្រធានគណបក្សសង្រ្គោះជាតិ RFI/ Siv Channa > > *លោក កឹម សុខា នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣កុម្ភៈនេះ > បានបើកកិច្ចប្រជុំជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ គណបក្ស ២៥ រាជធានី > ខេត្តនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជានាទីស្នាក់ការកណ្តាល។ > ប្រធានស្ដីទីរូបនេះបញ្ជាក់ថា > ជំហររបស់គណបក្សសង្គ្រោះជាតិនៅតែរឹងមាំនិងមានការងារជាច្រើនទៀតដែលត្រូវធ្វើ > បន្ទាប់ពីជួបឧបសគ្គនានា និងបន្តជួបឧបសគ្គជាច្រើន តទៅមុខទៀត។* > *«យើងមិនត្រូវធ្វើតាមអារម្មណ៍ > ឬធ្វើអ្វីតាមតែគេចាក់ឲ្យយើងលោតនោះទេ > ត្រូវរក្សានូវការអត់ធ្មត់តទៅទៀត ដូចដែលខ្ញុំបានជម្រាបហើយថា > យើងកុំឈ្លោះ កុំឆ្លើយ និងកុំឆ្លង»**។ នេះគឺជាសាររបស់ លោក កឹម សុខា > បន្តប្រាប់ទៅមន្រ្តីរបស់ខ្លួនក្រោយកិច្ចប្រជុំជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ > គណបក្ស ២៥ រាជធានី ខេត្ត នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៣កុម្ភៈនេះ។* > > លោក កឹម សុខា ជឿថា គណបក្សសង្គ្រោះជាតិនៅតែបន្ > តជួបឧបសគ្គជាច្រើនតទៅមុខទៀត។ ប៉ុន្តែពេលនេះគណបក្សសង្គ្រោ > ះជាតិកំពុងតែលើផ្លូវត្រូវហើយ តាមរយៈការរួបរួមគ្នារបស់បក្ស។ > ការរួបរួមដែលលោក កឹម សុខា អះអាងថាជាចំណុចខ្លាំងរបស់បក្ស។ លោកថា > ការងារបន្តរបស់សង្គ្រោះជាតិ ត្រូវតែធ្វើទៅតាមគោលដៅ > តាមផែនការយុទ្ធសាស្រ្ដរបស់បក្ស។ > > កិច្ចប្រជុំនេះក៏បានវាយតម្លៃការងារនាពេលកន្លងមក > និងពិនិត្យមើលផែនការការងារលើដំណើរការឆ្ពោះទៅកាន់ការបោះឆ្នោតនាពេលខាងមុខ។ > ថ្លែងប្រាប់វិទ្យុបារាំង លោក ម៉ៅ មុនីវណ្ណ តំណាងរាស្ត្រគណបក្សសង្គ្រោះ > ជាតិមណ្ឌលកំពុងចាមលទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំនៅថ្ងៃនេះនឹង > ក្លាយជារបៀបវារៈនៃសន្និបាតក្រុមប្រឹក្សាជាតិរបស់ > គណបក្សសង្គ្រោះជាតិលើកទី០២នៅថ្ងៃទី២៦កុម្ភៈ។ > > ជាសន្និបាត ដែលរៀបចំធ្វើឡើងនៅរាល់២ឆ្នាំម្តងនេះ > នឹងមានសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រមាណ៣ពាន់នាក់ចូលរួម > រាប់ចាប់តាំងពីសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំសង្កាត់ > សមាជិកក្រុមប្រឹក្សានិងប្រតិបត្តិស្រុក និងខេត្ត ។ > > សន្និបាតក្រុមប្រឹក្សាជាតិគណបក្សសង្រ្គោះជាតិនៅចុងខែមិនា នេះ > នឹងធ្វើឡើងដោយមិនមានវត្តមានរបស់លោក សម រង្ស៊ី > ប្រធានគណបក្សនោះទេ ព្រោះថា លោក សម រង្ស៊ី បច្ចុប្បន្នដែលកំពុងប្រឈម > នឹងដីកាចាប់ខ្លួនរបស់តុលាការក្រុង ភ្នំពេញ > ក្នុងបណ្តឹងបរិហាកេរ្តិ៍លោកឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហោ ណាំហុង > និងដីការកោះហៅចំនួនពីរទៀត។ > > ប៉ុន្តែលោក សម រង្ស៊ី > ទំនងជាអាចថ្លែងបើកសន្និបាតក្រុមប្រឹក្សាជាតិនេះ > តាមរយៈវីដេអូខនហ្វឺរ៉ែន (Video Conference) ដូចដែលលោក សម រង្ស៊ី > ធ្លាប់បានធ្វើ > នៅក្នុងអំឡុងពេលលោកអវត្តមានពីប្រទេសកម្ពុជានៅឆ្នាំ២០១២៕ > > Sincerely yours,- ដោយការគោរពរាប់អាន!!! > > > *CNRP-Washington Team (**ក្រុមការងារគណបក្សសង្គ្រោះជាតិរដ្ឋវ៉ាស៊ីងតោន)* > > Email: *[email protected] <[email protected]>* > > Phone: *206-850-7565 <206-850-7565>* > Like us: *Facebook.com/CNRP.WA <http://facebook.com/CNRP-WA>* > > *Donate: CNRP Chase Account: 422 981 188. * > *Address: PO BOX 58472. Tukwila, WA 98138-1472.**For those who do not > wish to receive this email, please reply with "Unsubscribe"*. > -- -- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. This is an unmoderated forum. Please refrain from using foul language. Thank you for your understanding. Peace among us and in Cambodia. To post to this group, send email to [email protected] To unsubscribe from this group, send email to [email protected] For more options, visit this group at http://groups.google.com/group/camdisc Learn more - http://www.cambodia.org --- You received this message because you are subscribed to the Google Groups "Cambodia Discussion (CAMDISC) - www.cambodia.org" group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to [email protected]. For more options, visit https://groups.google.com/d/optout.