Aceman: Brez zamere, samo za tako nalogo na izpitu ne boš dobil točk. Bistvo nalog kjer računaš vrsto je, da iz enega člena izračunaš naslednjega. To pomeni, da funkcije pow ne uporabljaš. Kot drugo pa tudi tvoja funkcija mislim, da ne računa (1-x)^-4, nekaj še manjka.
Lep pozdrav, Črt On 2/1/06, Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > Zdravo! > > > ja nazalost je to res... v javi pri pow funkciji moreta oba argumenta > > biti tipa double. ko klices Math.power(x,n) kar lepo ti samo napisi > > Math.power(x,(double)n) in bo prevajalnik vesel :) > > To ni res. int je podtip od double. Kar pomeni, da se lahko vedno > uporabi kot visji tip. Za obratno pa moras castat. Torej ce bi double > zelel uporabiti kot int, bi moral napisati (int)double_number. > > Problem je v imenu funkcije. Math.pow je in ne Math.power. > > > Mitar > >
