> On 12 Apr 2018, at 10:53, NKA mapper <nkamap...@gmail.com> wrote: > > Imponerende oversiktlig nedlastningsside! Jeg ble inspirert til å importere > barnehager i to kommuner med en gang. I den ene stemte plasseringene bra, i > den andre måtte mange plasseringer justeres. Et par forslag til senere for å > gjøre importen enda enklere og raskere: > • Det hadde vært veldig greit om adresse var med på noden slik at det > er mulig å finne ut hvor feilplasserte barnehager skal ligge. I den ene > kommunen måtte jeg finne alle adressene via Google-søk, og det tar tid. Kan > legges som note eller lignende om ikke addr-feltene skal brukes. Ser at > adressen ligger på barnehagefakta.no, men det tar tid å søke opp riktig > barnehage der.
Flott forslag, har hatt behovet selv, da jeg er veldig klar over at lat/lon er dårlig i mange kommuner (en del stapper bare alle nodene mitt i kommunen). Jeg har nå lagt til en tag: doNotImportAddress = Rødveien 30 1684 VESTERØY i .osm filene, denne skal naturlig nok ikke lastes opp! Jeg holder nå et øye etter kombinasjonen no-barnehage:nsrid og doNotImportAddress, hvis det blir for slitsomt å fjerne så forsvinner taggene fra .osm filene igjen. > Ser at adressen ligger på barnehagefakta.no, men det tar tid å søke opp > riktig barnehage der. Merk at du kan bruke no-barnehage:nsrid for å slå opp på barnehagefakta f.eks.: http://barnehagefakta.no/barnehage/1021328 > Har fikset en del av disse nå, samlet alle navnene her så det er litt enklere > å se: > http://obtitus.github.io/barnehagefakta_osm_data/data/name_log.csv > Har ikke oppdatert OSM enda, men jeg tar meg en rundt gjennom alt med > no-barnehage:nsrid en gang, Har nå oppdatert OSM, har prøvd mitt beste å beholde der hvor folk har fikset enda bedre enn det jeg gjør maskinelt. Har også kjørt alle contact:email gjennom mailboxlayer.com og fått fjernet en del tull der. mvh -- Øystein Bjørndal _______________________________________________ kart mailing list kart@nuug.no https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart