Kis János Tamás wrote:
> Gábor Lénárt írta:
>> On Thu, Mar 22, 2007 at 11:08:52AM +0100, Kis János Tamás wrote:
>>
>>> # people, bacs-m.takarnet.hu
>>> dn: cn=people,dc=bacs-m,dc=takarnet,dc=hu
>>> cn: people
>>> gidNumber: 2001
>>> objectClass: posixGroup
>>> objectClass: top
>>>
>> Lehet nekem remlik rosszul, de az elejen meg nem ou=people volt? Mert itt
>> cn=people, ez egy masik objektum akkor ...
> Nos, az a cn/ou=people bejegyzés volt az egyik hiba, amit elkövettem...
>
> Most annyival vagyok előrébb, hogy:
>
> fmo:/etc/ldap# cat user.ldif
> dn: uid=ggeza,ou=people,dc=bacs-m,dc=takarnet,dc=hu
> uid: ggeza
> cn: ggeza
> objectClass: account
> objectClass: posixAccount
> objectClass: top
> uidNumber: 20001
> gidNumber: 20001
> homeDirectory: /home/ggeza
> userPassword: {crypt}Vo3uQA.DoR65Q
>
> fmo:/etc/ldap# ldapadd -x -H ldap://fmo.bacs-m.takarnet.hu/ -D
> 'cn=admin,dc=bacs-m,dc=takarnet,dc=hu' -W -f user.ldif
> Enter LDAP Password:
> adding new entry "uid=ggeza,ou=people,dc=bacs-m,dc=takarnet,dc=hu"
> fmo:/etc/ldap#
>
> Eddig frankó is, de hasonló paraméterezéssel a pl phpldapadmin-nal miért
> nem tudok új user-t felvenni...?
>
>
> New User Account
>
>
> Create Objektum létrehozása :
> *cn=kj,ou=people,dc=bacs-m,dc=takarnet,dc=hu*
>
> sn *kj*
> cn *kj*
> uid *kj*
> userPassword *{MD5}dx8BEE2QU4ahNKZ2Fn7czA==*
> uidNumber *2001*
> homeDirectory */home/kj*
>
>
>
> Hiba
>
> Nem tudom az objektumot létrehozni a kiszolgálón.
>
> Az LDAP ezt mondta: Object class violation
> Hibaszám: 0x41 (LDAP_OBJECT_CLASS_VIOLATION)
> Leírás: You tried to perform an operation that would cause an undefined
> attribute to exist or that would remove a required attribute, given the
> current list of ObjectClasses. This can also occur if you do not specify
> a structural objectClass when creating an entry, or if you specify more
> than one structural objectClass.
>
> Talán a phpldapadmin.conf-ot kellene még alaposabban megbirizgálnom...?
>
Nem tudom, azt kell megbirizgalni, ahol a tmplate-eket tartolja, mert
keves objectclass-t ad hozza.
>
> ezután:
>
> fmo:/etc/pam.d# su kj
> su: Authentication service cannot retrieve authentication info.
> (Ignored)
> [EMAIL PROTECTED]:/etc/pam.d$
>
> amiből én csak azt látom, hogy valami nem létfontosságú hiba történt. De
> ez mit jelent?
Azt, hogy nincs nss_ldap
--
Gabor HALASZ <[EMAIL PROTECTED]>
_________________________________________________
linux lista - [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux