On Thu, Mar 22, 2007 at 01:54:05PM +0100, Kis János Tamás wrote:
> Create        Objektum létrehozása : 
> *cn=kj,ou=people,dc=bacs-m,dc=takarnet,dc=hu*
> 
> sn    *kj*
> cn    *kj*
> uid   *kj*
> userPassword  *{MD5}dx8BEE2QU4ahNKZ2Fn7czA==*
> uidNumber     *2001*
> homeDirectory         */home/kj*
> 
> 
> 
>     Hiba
> 
> Nem tudom az objektumot létrehozni a kiszolgálón.
> 
> Az LDAP ezt mondta: Object class violation
> Hibaszám: 0x41 (LDAP_OBJECT_CLASS_VIOLATION)

Mert kihagytad a(z) megfelelo objectclass(ok)-t a felveendo bejegyzesbol?
Amikor "kezzel" vetted fel, ldif file-ba is beleirtad, ugyebar.

Tovabbra is azt tanacsolom hogy valami alapfoku LDAP howto-t olvass mar
el legyszi, mert az alapokkal nem vagy tisztaban, es azert szivsz vele
ennyit.

-- 
- Gábor
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz