On Tue, Jan 13, 2004 at 09:29:28AM +0100, Jacek Konieczny wrote: > On Tue, Jan 13, 2004 at 12:29:09AM +0100, Jakub Bogusz wrote: > > Na tym etapie śledztwa podejrzewam problemy z obsługą powrotu z obsługi > > sygnałów - nie wiem na ile z winy glibc, a na ile rpm-a... > > A co rpm robi w funkcji obsługujących sygnał? Jest cała masa rzeczy > których w signal-handlerze nie wolno robić, a czym się większość > programistów nie przejmuje. Może RPM sobie na zbyt dużo tam pozwala.
Raczej nie - już wiem skąd się bierze bzdurny adres powrotu - taki jest przekazywany do jądra jako restorer (w wywołaniu rt_sigaction) przez glibc w obsłudze sigaction(), a dokładniej wrapperze __syscall_rt_sigaction() (sysdeps/unix/sysv/linux/alpha/rt_sigaction.S). Coś tam się zmieniło od 2.3.2 i podejrzewam, że w tym jest jakiś błąd. Nie wiem jeszcze na czym polega i jak naprawić - coś jest skopane przy przeliczaniu relokacji i wychodzą bzdurne adresy powrotu, gdzieś wewnątrz funkcji, w rpm-ie akurat związanej z NLS... Hm! Mam już pewne podejrzenia... Ale napiszę, jak sprawdzę. -- Jakub Bogusz http://cyber.cs.net.pl/~qboosh/ __________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles
