Dnia Tue, 11 Jan 2005 21:02:37 +0100 Radosław Kintzi
<[EMAIL PROTECTED]> pisze:

> Może takie podejście:
> 1. Funkcja oceniająca, czy pakiet zawiera coś, co o samo w sobie jest 
> nieużyteczne. Funkcja nie musi być w 100% skuteczna, byle nie łapała 
> niewłaściwych pakietów. Można by to dodać do poldka z dodatkowym 
> poleceniem. Np. uninstall --oldlibs - choć nie muszą to być tylko 
> biblioteki.

Wydaje mi sie ze najlepiej gdyby przy instalacji kazdego pakietu poldek
zapisywal sobie jakie dany pakiet doinstalowal pakiety i w momencie
odinstalowywania sprawdzil czy przypadkiem ktorys pakiet, ktory
pozostaje w systemie nie bedzie wymagal czegos tam do poprawnego
dzialania. Jak nie to sio automatycznie lub z zapytaniem.

> 
> Pytanie: Jakie testy miałaby przeprowadzać taka funkcja?
> 
> 2. Inne podejście, to znaczyć w specach pakiety nie dające same w
sobie 
> rzadnego porzytku i je odinstalować. Pytanie czy można zmusić rpma, by

> taką dodatkową informację zapamiętywał. I czy deweloperzy będą chcieli

> tego ficzera używać.


-- 
Robert 'koorek' Kurowski                http://www.koorek.pl.eu.org
                                        JID: [EMAIL PROTECTED]
Ludzie mi ufają. Cały czas przychodzą do mnie mówić :
"nie zawiedź mnie znowu" -- George W. Bush

_______________________________________________
pld-devel-pl mailing list
[email protected]
http://lists.pld-linux.org/mailman/listinfo/pld-devel-pl

Odpowiedź listem elektroniczym