Dnia Tue, 11 Jan 2005 21:02:37 +0100 Radosław Kintzi <[EMAIL PROTECTED]> pisze:
> Może takie podejście: > 1. Funkcja oceniająca, czy pakiet zawiera coś, co o samo w sobie jest > nieużyteczne. Funkcja nie musi być w 100% skuteczna, byle nie łapała > niewłaściwych pakietów. Można by to dodać do poldka z dodatkowym > poleceniem. Np. uninstall --oldlibs - choć nie muszą to być tylko > biblioteki. Wydaje mi sie ze najlepiej gdyby przy instalacji kazdego pakietu poldek zapisywal sobie jakie dany pakiet doinstalowal pakiety i w momencie odinstalowywania sprawdzil czy przypadkiem ktorys pakiet, ktory pozostaje w systemie nie bedzie wymagal czegos tam do poprawnego dzialania. Jak nie to sio automatycznie lub z zapytaniem. > > Pytanie: Jakie testy miałaby przeprowadzać taka funkcja? > > 2. Inne podejście, to znaczyć w specach pakiety nie dające same w sobie > rzadnego porzytku i je odinstalować. Pytanie czy można zmusić rpma, by > taką dodatkową informację zapamiętywał. I czy deweloperzy będą chcieli > tego ficzera używać. -- Robert 'koorek' Kurowski http://www.koorek.pl.eu.org JID: [EMAIL PROTECTED] Ludzie mi ufają. Cały czas przychodzą do mnie mówić : "nie zawiedź mnie znowu" -- George W. Bush _______________________________________________ pld-devel-pl mailing list [email protected] http://lists.pld-linux.org/mailman/listinfo/pld-devel-pl
