Tak sie zastanawiam...Jak wysmarowano dom Marka Edelmana, to
 z tego co niektorzy potem gadali wynikalo, iz winien jest
 wlasciwie sam Edelman. I w ogole jak on smial jeszcze cos
 takiego wygadywac, co wygadywal. Teraz przeczytal pan
 Januszewski tekst profesora Holowki o Ratajczaku i wychodzi
 na to, ze winien Holowko, bo glupio uzasadnia.

   Tymczasem przeciez niczego tu wlasciwie uzasadniac nie
 trzeba. Kazde dziecko w Polsce, ktore chodzi pare lat do szkoly,
 wie, ze w Oswiecimiu, nawet jesli rozumianym jako Brzezinka,
 Niemcy mordowali Zydow w komorach gazowych. Nie tylko Zydow,
 zgoda, i nie tylko w komorach gazowych, ale ta szczegolna
 forma jest oczywista tak jak fakt mordowania polskich
 oficerow strzalem w tyl glowy w Lasku Katynskim. Pan Januszewski
 uwaza, ze Holowko zle uzasadnia, ale czy pana zdaniem Ratajczak
 zle pisze, bo o to tu chodzi? Byli Zydzi mordowani w Oswiecimiu
 na masowa skale, czy nie? Pan podobno wie cos wiecej i sie
 spodziewa, ze jak ktos sie kolo tego zakreci, to odkryje
 prawde. Jaka prawde? To byli ci Zydzi mordowani, czy nie?

  Andrzej Szymoszek

 PS Jak kto ma dostep do TV Polonia: dzisiaj o 21 czasu warszawskiego
    bedzie film Magdaleny Lazarkiewicz "Zwirowisko". Polecam.
    Zwlaszcza mieszkajacym za granica. Taka galeria postaci
    i postaw, jakich u siebie podejrzewam nie macie. Istny
    Park Jurajski po polsku. Zachecam.

Odpowiedź listem elektroniczym