Tak sie zastanawiam...Jak wysmarowano dom Marka Edelmana, to
z tego co niektorzy potem gadali wynikalo, iz winien jest
wlasciwie sam Edelman. I w ogole jak on smial jeszcze cos
takiego wygadywac, co wygadywal. Teraz przeczytal pan
Januszewski tekst profesora Holowki o Ratajczaku i wychodzi
na to, ze winien Holowko, bo glupio uzasadnia.
Tymczasem przeciez niczego tu wlasciwie uzasadniac nie
trzeba. Kazde dziecko w Polsce, ktore chodzi pare lat do szkoly,
wie, ze w Oswiecimiu, nawet jesli rozumianym jako Brzezinka,
Niemcy mordowali Zydow w komorach gazowych. Nie tylko Zydow,
zgoda, i nie tylko w komorach gazowych, ale ta szczegolna
forma jest oczywista tak jak fakt mordowania polskich
oficerow strzalem w tyl glowy w Lasku Katynskim. Pan Januszewski
uwaza, ze Holowko zle uzasadnia, ale czy pana zdaniem Ratajczak
zle pisze, bo o to tu chodzi? Byli Zydzi mordowani w Oswiecimiu
na masowa skale, czy nie? Pan podobno wie cos wiecej i sie
spodziewa, ze jak ktos sie kolo tego zakreci, to odkryje
prawde. Jaka prawde? To byli ci Zydzi mordowani, czy nie?
Andrzej Szymoszek
PS Jak kto ma dostep do TV Polonia: dzisiaj o 21 czasu warszawskiego
bedzie film Magdaleny Lazarkiewicz "Zwirowisko". Polecam.
Zwlaszcza mieszkajacym za granica. Taka galeria postaci
i postaw, jakich u siebie podejrzewam nie macie. Istny
Park Jurajski po polsku. Zachecam.