On Fri, 2005-08-26 at 12:19 +0300, Adi Andrei wrote:
> Am facut si eu o chestie care imi face back-up automat in fiecare noapte
> la servere. Rezultatul este un fisier arhiva ce contine tot ceea ce am
> nevoie in caz de "Doamne fereste!"... Totul e ok pana aici, dar...
> "Lenea e cucoana mare!"... Trebuie sa intru in fiecare zi pe fiecare
> server si sa iau arhiva respectiva. Si nu sunt decat vreo 12 servere. As
> vrea sa fac in felul urmator: dupa ce s-a creat acea arhiva cu
> back-up-ul, ea sa fie trimisa automat la o adresa de mail ca atasament
> de unde o iau cu POP3 cand verific mail-ul. E-mail-ul vreau sa-l trimit
> din cron. Am incercat ceva cu mutt, dar imi cere confirmare pentru
> subiect, text de mesaj, atasament... nu am gasit cum sa trimita fara sa
> mai ceara si confirmarea. Idei?
in pachetul din debian libmime-perl
ai /usr/share/doc/libmime-perl/examples/mimesend care implementeaza ce
vrei tu.
Daca nu ai debian sunt convins ca o sa gasesti exemplul respectiv si in
pachetul din cpan


-- 
Bogdan Lucaciu <[EMAIL PROTECTED]>

Raspunde prin e-mail lui