On Fri, 2005-08-26 at 12:19 +0300, Adi Andrei wrote: > Am facut si eu o chestie care imi face back-up automat in fiecare noapte > la servere. Rezultatul este un fisier arhiva ce contine tot ceea ce am > nevoie in caz de "Doamne fereste!"... Totul e ok pana aici, dar... > "Lenea e cucoana mare!"... Trebuie sa intru in fiecare zi pe fiecare > server si sa iau arhiva respectiva. Si nu sunt decat vreo 12 servere. As > vrea sa fac in felul urmator: dupa ce s-a creat acea arhiva cu > back-up-ul, ea sa fie trimisa automat la o adresa de mail ca atasament > de unde o iau cu POP3 cand verific mail-ul. E-mail-ul vreau sa-l trimit > din cron. Am incercat ceva cu mutt, dar imi cere confirmare pentru > subiect, text de mesaj, atasament... nu am gasit cum sa trimita fara sa > mai ceara si confirmarea. Idei? in pachetul din debian libmime-perl ai /usr/share/doc/libmime-perl/examples/mimesend care implementeaza ce vrei tu. Daca nu ai debian sunt convins ca o sa gasesti exemplul respectiv si in pachetul din cpan
-- Bogdan Lucaciu <[EMAIL PROTECTED]>
