On Mon, 5 Feb 2007, Sebastian Antonescu wrote:

(Gnome si KDE), putem sa va instalam o versiune trial (15 zile) daca
doriti, si va puteti alege una dintre ele.

Sunt interesat de informatii mai detaliate in legatura cu aceste
interfete grafice. De unde procur aceste licente?

Aplicatiile sint disponibile sub licente open source. Arunca o privire la http://www.kde.org/ si http://www.gnome.org/ .

Pacat. Va trebui sa angajez un administrator full-time care sa poarte
de grija Linux-urilor?

Full sau part-time. Ideal si normal ar fi sa existe un angajat care sa-si dedice timpul exclusiv intretinerii si imbunatatirii aplicatiilor, configuratiilor si retelei companiei.

Care sunt costurile acestor sisteme de fisiere? Nu cred ca are rost sa
folosim FAT, intrucat incercam sa migram complet de la tehnologii
Windows.

        Acelasi raspuns: Open Source.

--
Any views or opinions presented within this e-mail are solely those of
the author and do not necessarily represent those of any company, unless
otherwise expressly stated.

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui