Am inteles. O sa va trimit in cateva zile un prospect de prezentare de
la P.U.L.A. noastra (Partidul Unit al Linuxistilor Anonimi) cu cateva
sfaturi despre cum va puteti proteja de procese in privinta folosirii
Linux. Pe scurt, pot sa preiau eu (prin compania mea) orice
responsabilitate, dvs. veti fi doar utilizator al licentelor pe care
eu vi le voi vinde, cu un pret modic. Eu nu voi face nici o vizita in
USA, deci nu ma afecteaza.

Nu cred ca este posibil asa ceva. Oricum, apreciez oferda dumneavoastra "calda".

Asa cum am spus, va putem instala o versiune de incercare de 15 zile,
urmand ca dupa expirarea acesteia, daca sunteti multumit si doriti
programul, sa negociem (in functie de numarul de licente),
licentierea.

Domnul Parhon Mituc parca a precizat ca sunt "Free" si a dat si niste
link-uri. Cum le puteti dvs vinde?

Implementarea unui sistem de fisiere (de exemplu ext3) este gratuita
impreuna cu orice alta licenta de la compania mea. Separat, putem
negocia - estimativ ar fi 1000 Euro / ora, timp estimat de
implementare 25 minute / calculator, dar asta poate varia si daca
aveti foarte multe date poate urca pana la cateva ore. Mai bine
discutam cu datele in fata.

Destul de scump. Probabil aceasta este explicatia raspandirii atat de
limitate a Linux-ului in companii. Pacat, daca faci abstractie de
comunism, fanaticism, crima si furt de surse, are potential.

--
Sebastian Antonescu
CTO, Companie Anonima

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui