Incerc sa folosesc Gaim 2.0 beta6 pe un SuSE 10.1 (pentru Yahoo) care are
iesire la internet prin proxy. Chair daca trec in setarile Gaim-ului (din
Network..) IP-ul proxy-ului si portul (3128) si, deasemeni in setarile contului
(corespunzator ID-ului meu Yahoo) - la Advanced - Ip-ul proxy-ului si portul
tot degeaba ... Aproape imediat imi da mesajul "not connected.." sau ceva de
genul acesta ...
Precizez ca internetul imi merge foarte bine cu Konqueror si Firefox (unde
am pus setarile de proxy). Deasemeni setarile de proxy le-am pus si "Network
Services" la sectiunea "Proxy" unde SuSE testeaza daca setarile de proxy sunt
corecte mesajul fiind ... "OK" !
Am rugamintea sa-mi spuna cineva ce trebuie sa mai fac ca sa pot folosi
Gaim-ul ? Precizez ca nici Yahoo Messenger - versiunea pentru RedHat9 (atata
este pe site la Yahoo..) nu merge ...
E vreo problema legata de acest proxy ?
Nu am accces la serverul de proxy insa in rest totul functioneaza OK .. nu
ar trebui sa mearga si aceste soft-uri de chat ?
Multumesc,
Daniel
---------------------------------
It's here! Your new message!
Get new email alerts with the free Yahoo! Toolbar.
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug