Din ce vad in acest review 
http://reviews.zdnet.co.uk/hardware/projectors/0,1000001039,10003595,00.htm

inteleg ca ar sti infrastructure wireless networking  (nu as recomanda
adhoc networking), si ca de asemenea are o interfata de management pe
web.
De asemenea, e imposibil sa vezi filme pe el . 
In ce priveste modul de functionare : My bet este ca oamenii nu au mers
chiar atit de lowlevel incit sa scrie un driver care sa implementeze o
placa video virtuala pentru dracia aia ci mai degraba au folosit vreo
solutie gen remote desktop (cel mai probabil vnc).
Asa ca ce as face eu :
- m-as uita in windows sa vad daca a adaugat sau nu vreun device in
control panel pentru a confirma sau infirma ipoteza de mai sus;
- tot in windows, in timp ce dracia e pornita si cu imagine pe el as da
un netstat sa vad daca computerul are un socket deschis catre jucarie,si
daca da pe ce port(uri) 
- as trece la configurarea draciei intr-o retea wireless infrastructure
(aici nu-mi dau seama daca se transforma el in AP sau il conectezi tu
la un AP al tau), dar oricare ar fi implementarea sigur ai sa gasesti
raspunsul in configuratia si/sau manualul jucariei (eventual in
configuratorul pe web)
- DACA as reusi sa ma vad (macar ping) prin reteaua wireless cu jucaria
as incerca sa vad ce protocol foloseste pentru afisat imaginile. Eu cred
ca e un VNC cu connect-back si daca da, lucrurile deja sint simple :)
Aici informatia despre porturile folosite si/sau un nmap s-ar putea sa
fie de folos.

Happy hacking,




_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui