Din ce vad in acest review http://reviews.zdnet.co.uk/hardware/projectors/0,1000001039,10003595,00.htm
inteleg ca ar sti infrastructure wireless networking (nu as recomanda adhoc networking), si ca de asemenea are o interfata de management pe web. De asemenea, e imposibil sa vezi filme pe el . In ce priveste modul de functionare : My bet este ca oamenii nu au mers chiar atit de lowlevel incit sa scrie un driver care sa implementeze o placa video virtuala pentru dracia aia ci mai degraba au folosit vreo solutie gen remote desktop (cel mai probabil vnc). Asa ca ce as face eu : - m-as uita in windows sa vad daca a adaugat sau nu vreun device in control panel pentru a confirma sau infirma ipoteza de mai sus; - tot in windows, in timp ce dracia e pornita si cu imagine pe el as da un netstat sa vad daca computerul are un socket deschis catre jucarie,si daca da pe ce port(uri) - as trece la configurarea draciei intr-o retea wireless infrastructure (aici nu-mi dau seama daca se transforma el in AP sau il conectezi tu la un AP al tau), dar oricare ar fi implementarea sigur ai sa gasesti raspunsul in configuratia si/sau manualul jucariei (eventual in configuratorul pe web) - DACA as reusi sa ma vad (macar ping) prin reteaua wireless cu jucaria as incerca sa vad ce protocol foloseste pentru afisat imaginile. Eu cred ca e un VNC cu connect-back si daca da, lucrurile deja sint simple :) Aici informatia despre porturile folosite si/sau un nmap s-ar putea sa fie de folos. Happy hacking, _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
