On 2/20/07, Dizzy <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
On Tuesday 20 February 2007 18:12, Dan Uscatu wrote:
> > persoana in charge doreste sa aleaga intre: > > squirrel > horde > round cube >
Nu te pot sfatui la partea de webmail (foloseam ceva in house in general) dar cel putin primele 2 variante listate de tine fac IMAP/POP3.
Si roundcube e IMAP, si imho e cel mai unreliable dintre toate. E drept ca proiectul e relativ tanar, dar am avut probleme cu el, desi a luat cele mai multe aprecieri pozitive ca aspect dintre cele 3. Dintre cele trei, as prefera veverita, eventual cu niste teme mai de doamne-ajuta (erau unii care vindeau teme pt. el pe net), pt. ca userii tind sa se planga ca e urat, desi isi face treaba bine. Ma rog, la numarul ala de useri durerea principala e la serverul de imap. Vezi ca s-a mai discutat relativ de curand pe aici un setup similar (fara vreo veste despre implementarea sa, din cate tin minte). -- Petre. _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
