On 2/20/07, Dizzy <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
On Tuesday 20 February 2007 18:12, Dan Uscatu wrote:

>
> persoana in charge doreste sa aleaga intre:
>
> squirrel
> horde
> round cube
>


Nu te pot sfatui la partea de webmail (foloseam ceva in house in general) dar
cel putin primele 2 variante listate de tine fac IMAP/POP3.

Si roundcube e IMAP, si imho e cel mai unreliable dintre toate. E
drept ca proiectul e relativ tanar, dar am avut probleme cu el, desi a
luat cele mai multe aprecieri pozitive ca aspect dintre cele 3.

Dintre cele trei, as prefera veverita, eventual cu niste teme mai de
doamne-ajuta (erau unii care vindeau teme pt. el pe net), pt. ca
userii tind sa se planga ca e urat, desi isi face treaba bine.

Ma rog, la numarul ala de useri durerea principala e la serverul de
imap.  Vezi ca s-a mai discutat relativ de curand pe aici un setup
similar (fara vreo veste despre implementarea sa, din cate tin minte).

--
Petre.

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui