> -----Original Message----- > From: [email protected] [mailto:[email protected]] On > Behalf Of Mihai > Sent: Sunday, February 01, 2009 7:03 PM > To: [email protected] > Subject: [rlug] FC 10 > > Am instalat FC 10 si am avut citeva surprize. In prima faza nu ma puteam > loga ca root in intrefata grafica.Primeam mesajul ca nu ma poate > autentifica. Am rezolvat problema aceasta, dar acuma orice vreau sa fac > si care necesita drepturi de root primesc mesajul ca nu am suficiente > drepturi pentru a executa task-ul cu toate ca sunt logat ca root in > interfata grafica. In consola totul este Ok. Stie cineva de unde vine > problema si cum se rezolva? > > _______________________________________________ > RLUG mailing list > [email protected] > http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
"id" ce spune? Ai incercat sa rulezi din linie de comanda sau din interfata grafica. Da un "tail /var/log/messages" poate iti spune acolo ce are impotriva. _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
